Ještě před úvodním buly proběhly na ledě dva ceremoniály. Nejprve byla podruhé za sebou Akademie Bílých Tygrů vyhlášena jako nejlepší v republice, za což si činovníci, kteří se zasloužili o tento úspěch, vysloužili poděkování od klubu. Poté se s trenérskou kariérou rozloučili Jiří Peřina a Tomáš Vozka, dvě legendy libereckého klubu.

Hned v úvodu utkání si oba týmy vypracovaly po jedné šanci, ale první gól padl až v páté minutě. Od mantinelu vystřelil Zachar, jehož pokus umně tečoval za Hufova záda Petr Jelínek. Zanedlouho vedli Tygři už o dvě branky. Filippi vyhrál buly přímo na Rostislava Marosze, který na nic nečekal a prostřelil Hufa.

Zlín hrozil hlavně v přesilovce při vyloučení Jelínka, ale puk za Peterse nedostal. Pak se individuální akcí prezentoval Birner, ale Huf chytil i následnou střelu Šmída. Nestačil až na pohotovou teč Jana Ordoše, po níž se puk doslova došoural za brankovou čáru.

Tygři byli aktivnější i na začátku druhé třetiny, ale když Hanousek netrefil téměř odkrytou branku, mohl na opačné straně udeřit Herman. Peters uhájil čisté konto jen s notnou dávkou štěstí. Berani se přeci jen dočkali, když po přihrávce Popelky zavěsil pod horní tyč Jakub Šlahař. Hosté po vstřelné brance ještě zvýšili své úsilí a Tygři v čele s brankářem Petersem se museli mít pořádně na pozoru.

Ve 35. minutě vzplály na ledové ploše vášně. Zlínští sice dostali puk za Peterse, ale rozhodčí gól neuznal, protože už předtím přerušil hru kvůli faulu, který šel vzápětí potrestat Graborenko, jenž se vrhl na jednoho ze soupeřů. Sedm vteřin před druhou přestávkou prostřelil Hufa od modré čáry Oldrich Kotvan, který zaznamenal první trefu v dresu Bílých Tygrů.

Po přestávce zvýšil na 5:1 pro Liberec Michal Bulíř, když zužitkoval přihrávku od Hudáčka. Na druhé straně se prosadil Roman Szturc, na kterého rychle navázal Bedřich Köhler a Liberec rázem vedl už  jen o dvě branky. Liberec další snížení Zlínu nepovolil, naopak Rostislav Marosz pověsil kotouč do odkryté části branky.

Zlín se ale přeci jen ještě dostal ke slovu, necelou minutu před koncem upravil na konečných 6:4 Jiří Ondráček.

Tipsport extraliga – 6. kolo

Bílí Tygři Liberec – PSG Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)

Branky a asistence: 5. Jelínek (Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (Vlach), 40. Kotvan, 41. Bulíř (Hudáček), 46. Marosz (Lenc) – 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc, 43. Köhler (Palmberg), 60. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7 095.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Šmíd, Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Havlín – Birner, Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek, Zachar – Vlach, Musil, Ordoš. Trenér: Augusta.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda – Dufek, Palmberg, Köhler – Okál, Herman, Szturc – Ondráček, Honejsek, Kubiš – Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenér: Stavjaňa.