VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bartekovi bude Nedvěd chybět především v přesilovkách

Liberec - Slovenský kanonýr Martin Bartek bude patřit k hlavním ofenzivním lídrům v nové sezoně, ve které se musí Bílí Tygři vypořádat s odchodem Petra Nedvěda. Kapitána, který táhl Tygry posledních šest let, bude podle Bartka těžké nahradit především v přesilových hrách.

12.9.2014
SDÍLEJ:

OBRANA TYGRŮ ČISTÍ. Před brankou Lašáka úřaduje obránce Ondřej Vitásek.Foto: ČTK/ Radek Petrášek

„Méďa měl obrovský přehled a ty jeho přihrávky, to se nedá nahradit. Asi nemáme hráče, který by to napodobil. Budeme muset přesilovky zjednodušit a něco vymyslet. V těch přesilovkách nám bude hodně chybět," řekl Bartek.

Ideální složení a souhru v početní převaze tým podle něj ještě hledá. „Hodně kluků bylo zraněných, hlavně ti noví Lukáš Krenželok nebo Petr Jelínek. Ještě je neměli trenéři jak zařadit. Celkově to ještě nebylo ono, je tam co zlepšovat," uvedl čtyřiatřicetiletý kanonýr.

Liberec chce vybojovat účast v play-off a začátek soutěže bude podle Bartka hodně důležitý. „Potřebujeme ho chytit. Už není moc času na pilování, už jde do tuhého. Je lepší mít nasbírané body a vézt se, než pořád něco dohánět. Když nám to nepůjde nějakou souhrou, tak to musíme ubojovat," navázal Bartek.

Na start soutěže jsou Bílí Tygři natěšení, protože minulý ročník pro ně skončil v nejkratším možném termínu v polovině března po třech porážkách v předkole s Vítkovicemi. „Vyřazení v předkole je to nejhorší, co může být. Brzo jsme skončili a brzo jsme začali s přípravou. Do začátku sezony to strašně dlouho trvalo. Hodně se těším," přiznal Bartek, že se nemůže dočkat domácího vstupu proti Kometě Brno.

Liberec je také jedním ze šesti českých účastníků obnovené Ligy mistrů a má za sebou konfrontaci s Oulu, Kolínem nad Rýnem a Košicemi. „Je to určitě rozdíl, než hrát v přípravě s českými mužstvy. Člověk se víc vyhecuje a určitě to prospěje. Myslím, že se Liga mistrů bude jen zlepšovat. Konfrontace s nejlepšími hráči v Evropě je velmi dobrá," pochvaloval si Bartek.

Do sezony nechce moc vyhlašovat klubové ani osobní cíle. „Loni přišlo sedm nových hráčů a všichni jsme chtěli hrát play-off, ale nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Play-off je pro mě základ. Musíme udělat všechno, aby se nám to podařilo. Já si žádné cíle, co se týče gólů, už dlouho nedávám. Zajímá mě vítězství a chci si prodloužit sezonu co nejdéle," podotkl útočník, který v minulé sezoně zaznamenal 47 bodů za 28 branek a 19 asistencí.

NOVÁ HOKEJOVÁ PRAVIDLA

Liberec S novou sezonou přicházejí zásadní změny v pravidlech. IIHF si slibuje především atraktivnější podívanou pro diváky, dynamičtější hru, větší prostor pro kreativní hráče, ale i důrazné souboje před brankou, více střel a jejich blokování. Více prostoru v koncových pásmech tak dostanou nejen šikovní útočníci, ale i obránci a hráči, jež odvádějí „černou práci" a které sleduje oficiální extraligová statistika Radegast index.

Nové rozměry pásem

Největší dopady na hru budou mít bezesporu nové rozměry pásem, zavedení tzv. hybridního icingu, úprava postavení při vhazování nebo změny při posuzování trestných střílení a vychýlení branek při vstřelených gólech.

Modré čáry budou nově umístěny 22,86 metrů od zadního mantinelu, přičemž stávající vzdálenost představovala 21,36 metrů. Dochází tak k rozšíření koncových pásem na úkor středního. Vzdálenost modrých čar od zadního mantinelu bude pro všechny stadióny stejná, velikost středního pásma tak bude záviset na délce kluziště.

Na kluzišti dlouhém 60 metrů se délka středního pásma zkrátí z 17,28 m na 14,28 m, tj. o 3,0 m, zatímco délka každého z koncových pásem o 1,5 m vzroste, z 21,36 na 22,86 m.

Současně s modrými čarami se posouvají i body pro vhazování ve středním pásmu, aby byly stejně jako doposud umístěny ve vzdálenosti 1,5 m od osy modré čáry. Umístění bodů pro vhazování v koncových pásmech zůstává beze změny.

Zakázané uvolňování

Další důležitou novinkou je tzv. hybridní icing kombinující výhody evropského posuzování, při němž se zakázané uvolnění pískalo ihned, jakmile kotouč vyhozený z vlastní poloviny přešel brankovou čáru, a původního zámořského posuzování, kdy o vyhozený kotouč soupeřil obránce s útočníkem. Hybridní icing se osvědčil v loňském ročníku NHL, protože přinesl plynulejší, přímočařejší a bojovnější hru při zachování bezpečnosti hráčů, která zůstává prioritou.

Podle nového pravidla bude rozhodnutí záviset na tom, který z hráčů má předpoklad dotknout se kotouče jako první. V případě, že půjde o bránícího hráče, rozhodčí hru přeruší, v případě, že o útočníka, hra pokračuje. Rozhodnutí musí přitom padnout dříve, než první z hráčů dosáhne pomyslné spojnice bodů na vhazování. Stejně tak z důvodu bezpečnosti platí, že není-li možné určit, který z hráčů se ke kotouči dostane jako první, rozhodčí hru raději hru pro zakázané uvolnění přeruší.

Vhazování, góly a hokejky

Jiná významná změna se týká postavení na vhazování. Pokud si tým vybojuje vhazování v útočném pásmu, první se na buly bude stavět bránící hráč, zatímco dosud tomu bylo naopak. I tato změna zvýhodňuje útočící mužstvo.

Drobné vychýlení branky při vstřelení gólu již nebude znamenat jeho automatické neuznání. Gól bude nově uznán také v případě, že k vychýlení branky dojde, pokud oba brankové kolíky zůstanou v ledu i v brance.

V případě, že hráč zakončí trestné střílení otočkou kolem vlastní osy nebo nabráním kotouče na hokejku tzv. lakrosovým způsobem, gól nebude uznán.

Další změny pravidel stanoví mimo jiné rozměry hřiště pro soutěže IIHF a světové šampionáty, upravují posuzování při sevření puku, prodlužují povolenou délku hole pro hráče vyšší než 200 cm, umožňují, aby ochranná část lapačky byla vyrobena z jednoho kusu, zavádějí menší tresty za nesportovní chování a nově upravují výšku mantinelů a ochranných skel včetně požadavků na materiál, z něhož jsou vyrobeny.

Nový dres Bílých Tygrů pro sezonu 2014/2015 zdobí bílý tygr, jenž vyráží na lov (bodů)

Poprvé od roku 2000, kdy tehdejší HC Stadion Liberec změnil název na Bílé Tygry Liberec, se na zápasových dresech A týmu neobjeví klubové logo.

Hruď libereckých hráčů bude nově zdobit zpodobnění bílého tygra z ánfasu, který právě vyráží na lov.

I vzhled nového dresu, stejně jako design budoucího webu, vychází z výrazně pozměněné vizualizace klubu v aktuální sezoně, kterou se Bílí Tygři prezentovali už v kampaních na prodej permanentních a jednorázových vstupenek.

„Po dvanácti letech v extralize a dalších dvou v první lize, kdy dres hlavního týmu nedoznal žádné výraznější obměny, jsme se rozhodli pro odlišný vizuál. Tygr v plamenech je symbolem bojovnosti, dravosti a rychlosti, což jsou všechno atributy, které by měly zdobit každého našeho hráče. Věřím, že nový dres si fanoušci i hráči oblíbí," doufá viceprezident HC Bílí Tygři Liberec Lukáš Přinda a dodává:

„Nový vizuál je v rámci české extraligy ojedinělý. Dosud převládají historické znaky (Sparta, Vítkovice) nebo loga sponzorů (Zlín, Hradec Králové). Tím, že název klubu není svázán s žádným titulárním partnerem, si můžeme dovolit i tento zajímavý experiment. Hned ale musím také zdůraznit, že logo Bílých Tygrů patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším znakům v celé české extralize a rozhodně na něm nehodláme nic měnit. Jen se v této sezoně neobjeví na extraligovém dresu.

Nový dres Bílých Tygrů je vyroben v tradičních klubových barevných variantách bílé a modré. Nic se nemění ani na modrých návlecích hokejových kalhot a modrobílé kombinaci štulpen.

V letošní sezoně se budou extraligové týmy před domácím publikem znovu představovat ve světlé variantě trikotů. Nové extraligové dresy budou již v průběhu měsíce září rovněž v prodeji ve fanshopu Bílých Tygrů.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC s.r.o.

Rok založení: 1956, sloučením Jiskry Kolora a Tatranu

název Lokomotiva Liberec.

Klubové barvy: modrá a bílá.

Adresa: Jeronýmova 494/20, 460 07 Liberec.

Telefon: +420 488 048 333.

Fax: +420 488 048 335.

Webová adresa:

www.hcbilitygri.cz.

E-mail: klub@hcbilitygri.cz.

Stadion: Tipsport arena

kapacita: 7500 míst.

VEDENÍ KLUBU:

Prezident klubu:

Petr Syrovátko.

Viceprezident a jednatel:

Ing. Petr Myška.

Viceprezidenti: Mgr. Lukáš Přinda, František Vozka.

Generální manažer a jednatel: Ctibor Jech.

Asistent generálního

manažera: Mgr. Filip Pešán.

Sekretariát:

Mgr. Kateřina Hrušková.

Sportovní úsek:

Organizace: Tomáš Krupka.

Sportovní sekretář TJ:

Libor Daněk.

Marketingové oddělení:

Marketing: Mgr. Markéta

Fáberová, Ing. Kristýna

Šedivá a Jiří Poláček.

Tiskový mluvčí a PR manažer: Martin Kadlec.

Ekonomické oddělení:

Finanční ředitel:

Ing. Čeněk Svoboda.

Účetní: Martina Svobodová, Alena Riedlová.

Personalistika: Anna Suchá.

REALIZAČNÍ TÝM:

Trenér: Pavel Hynek.

Asistenti: Milan Černý

a Martin Láska.

Videokouč: Aleš Vladyka.

Technický vedoucí:

Tomáš Krupka.

Masér: Jiří Jaroš.

Kustod: Emil Šostý.

Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul

a Tomáš Krámský.

Lékař:

MUDr. Dušan Morman.


Autor: Redakce

12.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 18 000 Kč Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby STAVEBNÍ DĚLNÍK HLAVNÍ STAVEBNÍ VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost, odpovědnost, pracovitost, řidičský průkaz kategorie B - výhodou. Pracoviště: Aron house, s.r.o.-001, Na Zvonku, č.p. 943, 460 15 Liberec 15. Informace: Michal Felgr, +420 603 113 063. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu OBSLUHA STROJŮ NA VÝROBU A ZPRACOVÁNÍ VÝROBKŮ Z PLASTŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 18. Poznámka: Jaká je náplň vaší práce? Obsluha strojů a montážních zařízení, odebírání a kontrola kvality výrobků, jejich uložení do obalu. Průběh výroby zadáváte do elektronického systému a vyplňujete dokumentaci. Udržujete pořádek, předáváte pracoviště v pořádku další směně. S námi pracujete v malých týmech, kde vás všemu naučí, v čistém a moderním prostředí. Práce je lehká, výrobky mají nízkou hmotnost. Na některých pracovištích je možná práce v sedě. Dostanete od nás pracovní oděv a lehkou pracovní obuv, nástroje, ochranné pomůcky. Od vás chceme spolehlivost, pracovitost, zodpovědnost, pečlivost, dodržování pracovních postupů, ochotu učit se novým věcem a aktivní spolupráci v týmu., Průměrná měsíční mzda po zapracování 17.000,- Kč. Možnost požádat o pravidelnou výplatu zálohy na mzdu. Vlastní jídelna, výběr ze čtyř jídel. Z ceny menu 62,- Kč platíte jen 28,- Kč. K tomu můžete získat další výhody navíc: příspěvek na dopravu, po roce zaměstnání penzijní spoření a týden dovolené navíc, stabilizační a věrnostní odměny ve vazbě na délku zaměstnání aj. V případě potřeby zajistíme ubytování a dopravu do zaměstnání., Hlásit se e-mailem, telefonicky, popř. osobně.. Pracoviště: Lukov plast spol. s r.o.-001, Zámecká, č.p. 191, 463 43 Český Dub. Informace: Dana Pokorná, +420 488 881 144. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 23 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři ÚDRŽBÁŘ - PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost TEMPERATIOR s.r.o. je jedním z největších evropských výrobců pohonných hmot z obnovitelných zdrojů. , Náplň práce:, zajištění údržby a provádění oprav svěřených zařízení , důkladná pravidelná údržba strojů a mechanického zařízení , řešení havarijních stavů technických a technologických zařízení, zajištění údržby venkovních ploch, včetně komplexní péče o zeleň, správa budov, Odborné požadavky:, OU/SOU v řemeslném oboru, praxe v oboru výhodou, znalost čerpací techniky a mechanických zařízení, svářečský průkaz obalová elektroda nebo TIG výhodou, vyhláška § 50/78 Sb. výhodou, Všeobecné požadavky:, odolnost vůči stresu a zvládání vysokého pracovního tempa, technické a řemeslné znalosti a manuální zručnost, dodržování BOZP a OŽP, vysoká zodpovědnost, schopnost řešit samostatně úkoly, loajalita, práce na směnný provoz - denní, noční včetně víkendů, držení pohotovostí, Nabízíme:, práci na hlavní pracovní poměr, zajímavou práci v moderním chemickém provoze, zaměstnanecké výhody (stravenky bez doplatku, 5 týdnů dovolené, volný vstup do sauny a bazénu), možnost firemního ubytování, nástupní plat: dle praxe a zkušeností (od 23 000,- Kč + cca 4 000,- měsíční prémie), Požadovaný nástup: dohodou, Místo výkonu práce:, Výrobní závod společnosti v Liberci - Rochlicích., V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail: info@temperatior.cz. Pracoviště: Temperatior s.r.o., Kociánova, č.p. 453, 460 06 Liberec 6. Informace: Zuzana Nováková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce v Liberci a okolí, Požadujeme: řidičský průkaz sk. C, Profesní průkaz není podmínkou. , Hlásit se e-mailem nebo telefonicky ve všední dny od 8.00 do 15.00 hod.. Pracoviště: Progres liberec s.r.o.-002, Nitranská, č.p. 381, 460 07 Liberec 7. Informace: Pavla Kmetyová, +420 725 503 587.

Bílí Tygři se radují z výhry.

Liberec se rozjel, doma porazil Třinec 4:1

Piráti Chomutov v dalším kole TELH přivítali Bílé Tygry z Liberce.
42

FOTO: Liberec se konečně trefil a hned z toho byla výhra v Chomutově

Krajský přebor: Bílý Kostel premiérově vyhrál

Liberecký kraj – Přinášíme přehled víkendových fotbalových zápasů. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT