Již kladenský hokejista se dnes postaví proti svým bývalým spoluhráčům, libereckým Bílým Tygrům, s nimiž se dvakrát radoval ze zisku bronzových medailí.

Po té poslední však jedenatřicetiletý hráč pod Ještědem skončil a zamířil do prvoligové Olomouce, do svého mateřského klubu.

V průběhu sezony rozšířil zkušený útočník řady hokejového Kladna, které řešilo zdravotní problémy některých borců.

Jenže někdejšího mistra světa a několikanásobného šampiona extraligy Jana Tomajka brzdí v jeho novém angažmá to samé – pořád laboruje hlavně spřitahovačem svalu.

„Nemohl jsem naplno zabrat, pak jsem třeba šel hrát a zase se mi to obnovilo. Teď už to snad bude dobré,“ věří Tomajko, jenž se i podle fanoušků jeví na ledové ploše docela slušně, ovšem body mu nepřibývají a ve 14 zápasech si nepřipsal ani jeden.
„Posledních pět šest zápasů to bylo špatné kvůli zranění a předtím nebylo štěstí. Snad se už ke mně otočí čelem,“ věří, do konce minulé sezony, hráč Bílých Tygrů Liberec.

Právě s nimi se dnes Kladno utká a i Tomajko dobře ví, že jeho současný tým nedal tomu předešlému v sezoně ani gól.

„Uvidíme, snad tentokrát nějaký padne a vyhrajeme. Oni disponují velmi dobrým mužstvem, v němž všichni výtečně bruslí a v tom je jejich velká přednost. Také mají skvělého brankáře, i když Hnilička odešel. Myslím, že ho Pinc adekvátně nahradí a vlastně to už ukázal. Hrají výborně a on výborně chytá,“ všiml si Tomajko, jenž má stále vazby na bývalé některé spoluhráče, ale včera tvrdil, že si s žádným dosud nevolal.

„No, možná nějaký telefon bude a něco si povíme. Hlavně, abychom tentokrát vyhráli my. A vyhrajeme,“ tipuje.

JAN TOMAJKO

Narozen 19. června 1976 v Olomouci

Ve své kariéře hrál za Olomouc, Vsetín, Spartu

V Liberci strávil tři sezony a v dresu Bílých Tygrů oslavil dvě třetí místa