České Budějovice vstřelily vítězný gól v přesilové hře, kterou jim rozhodčí „daroval“ v 60. minutě, když na trestnou lavici poslal za vzájemnou potyčku s Brabencem jen libereckého Pletku.

„Původně jsem myslel, že půjdeme na trestnou lavici oba dva. Trochu jsme se tam osekávali. Ale rozhodčí to posoudil takto, já Pletku nevyloučil,“ řekl střelec vítězného gólu Kamil Brabenec.

Kdo v extralize nejlépe brání? Liberec a České Budějovice. Oba týmy to potvrdily ve vzájemném souboji, ve které během 60 minut padl jen jeden gól na každé straně.

Za Liberec ho golfovým úderem vstřelil Zdeněk Blatný, za České Budějovice vyrovnával sedm minut před koncem Kůrka.

V dohrávce 19. kola oba týmy pozorně bránily, aktivnější byli domácí hokejisté, hosté vyjížděli k nebezpečným výpadům.

„Mrzí nás, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Týmu nemám co vytknout. Bylo to urputné a bojovné utkání, ve kterém se tentokrát štěstí přiklonilo na stranu hostů,“ litoval trenér Liberce Dušan Gregor.

Jihočeši byli ve třetí třetině několikrát blízko k vyrovnání, Marek Pinc však čaroval. Až do 53. minutě, kdy dovolil vyrovnat Kůrkovi téměř od modré čáry.

„Zápas se vyvíjel tak, že úspěšnější bude mužstvo, které vstřelí první gól. O to cennější je pro nás vítězství,“ řekl asistent trenéra Jihočechů Milan Černý.