Liberec minulou neděli posunul začátek zápasu s nováčkem extraligy z Ústí nad Labem na zkoušku o dvě hodiny dříve a byl zvědav, kolik lidí si v netradičním čase cestu do Tipsport arény najde.

Výsledek? „Jsme spokojeni. Na to, že Ústí nad Labem nepatří k příliš atraktivním soupeřům, přišlo lidí pomerně dost,“ uvedl tiskový mluvčí Bílých Tygrů Jan Rachota.

Zápas s Ústím sledovalo 5386 diváků, což je téměř o dvě stě fanoušků více, než je letošní průměrná nedělní návštěva na hokeji v Liberci.

Rozdíl by byl možná ještě větší, kdyby se letos dva nedělní zápasy nehrály o víkendu, na který připadl státní svátek. Oba „sváteční“ zápasy totiž diváky lákaly. Souboj s Litvínovem vidělo téměř 6200 lidí, s Plzní přes 5700.

Vodítko pro příští sezonu

Znamená to tedy, že fandové Bílých Tygrů budou chodit na extraligu v neděli od tří hodin pravidelně?

„Pokud ano, tak až od příští sezony. Každopádně nám zápas s Ústí nad Labem pro příští sezonu dal vodítko,“ řekl Jan Rachota.

„Pravý hokejový fanoušek přijde na zápas, ať se hraje od pěti nebo od tří. Ale chápu, že pro lidi, kteří nejsou přímo z Liberce a na hokej dojíždí, je začátek od tří hodin výhodnější,“ uvedl fanoušek Bílých Tygrů Josef Helebrant junior.

Kromě mimolibereckých fanoušků by se dřívější začátek mohl líbit také rodinám s dětmi či lidem, kteří musí v pondělí brzy ráno do práce.

A co na začátek zápasu v netradičním čase říkají samotní hokejisté?

„Pro mě to žádná převratná novinka není. Jsem na to zvyklý již z Ameriky. Ale i ve Švédsku a Finsku se takto televizní zápasy hrají. Je to dobrá myšlenka a inovace. Myslím, že lidem nebude dělat problém si na to zvyknout,“ uvedl po zápase liberecký útočník Petr Šachl.

„Já bych klidně hrál už od jedenácti, což je lepší než od tří. Člověk vstane a jde hrát, kdežto když se hrálo od tří, nemohl jsem se po obědě vyspat,“ stěžoval si s úsměvem liberecký gólman Michal Fikrt.

„Já příliš spánku nepotřebuji a můj syn mě stejně zaměstná tak, že mi ani spát nedovolí,“ dodává Petr Šachl, který v neděli, v zápase s Ústím nad Labem, oslavil kulaté třicáté narozeniny.

„Když jsme začali dříve, dříve jsme i skončili. Mám rodinu a alespoň zbyde více času na oslavu,“ zakončil oslavenec, který tak předeslal i další z argumentů pro dřívější začátky utkání…