„Individuální chyby rozhodly o tom, že jsme získali pouze jeden bod,“ měl jasno kouč domácích Dušan Gregor.

Oba trenéři nasadili do zápasu brankářské dvojky. Zatímco domácí Gregor postrádá jedničku Pince díky jeho zranění, hostující Kučera se rozhodl Málka nechat odpočívat.

Více práce v úvodu měl liberecký Fikrt, neboť hosté hráli hned na začátku přesilovou hru. Do největší šance se v ní ale paradoxně dostali domácí. Do samostatného nájezdu si nabruslil Šachl, ale hostující branku přestřelil.
V šesté minutě dostali domácí možnost hry pěti proti třem, kterou se jim podařilo proměnit. Jarinu překonal Pabiška, jemuž přihrál nejproduktivnější hráč extraligy Čermák.

Kvalitní hokej pokračoval i po přestávce. V čase 25:57 se prosadili hosté. Od modré vystřelil Dresler a před brankou si na odražený puk chytře počkal Vlasák. Další branku přidali domácí. Ve 34. minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali Plodek s Víškem a Liberec vedl 2:1. „Po první třetině, kdy hra měla všechno, co měla mít, jsme přestali hrát a soupeř nás potrestal,“ hledal Gregor příčiny neúspěchu.

Třetí třetina začala o něco opatrněji než obě předchozí. Dobré příležitosti si vytvořili na začátku 45. minuty aktivní Vlasák s Adamským, ale ani oni nedokázali strážce liberecké svatyně překonat. V 54. minutě se hostům podařilo vyrovnat, sudí Šindler však jejich gól pro úmyslné kopnutí neuznal.
O necelou půl minutu později se již ale hosté dočkali regulérní branky. Vampola objel branku a zavěsil.

V 58. minutě byli Severočeši přesto blízko gólu. Klimenta ale trefil pouze tyč.
Muselo se tak prodlužovat a hostům se podařilo rychle zápas rozhodnout. Po čtyřiatřiceti sekundách překonal Fikrta Důras, který si počkal na odraz střely od mantinelu a zavěsil.