Na svém ledě neporažená Slavia dostala v týdnu v Sazka Areně lekci z proměňování brankových příležitostí. Tygři vyloupili její halu a prokousali se k vítězství 2:1 v prodloužení. To samé chtěli dokázat i v ČEZ Areně, kde se letos zatím perníčkové oslavy často nekonaly. Tentokrát jim ale čokoládová pochutka znechutila cestu domů. Liberec prohrál v Pardubicích 3:4.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání i když jsme prohráli a celý zápas jen dotahovali. Mrzí mě především to, že jsme nevyužili naše šance, kterých bylo hodně,“ litoval po utkání kouč Bílých Tygrů Dušan Gregor.

Šelmy z Liberce vykročily do utkání dobře a už v 16. minutě Klimenta, který rozhodl duel na Slavii, poslal svůj tým do vedení.

Jenže Pardubice do druhé dvacetiminutovky vlétly jako vyměněné. Ve 24. minutě vyrovnal Tvrdík a o minutu později tentýž hráč překonal brankáře Fikrta podruhé. Ve 28. minutě dokonce „Perníkáře“ poslal do dvougólového vedení Rolinek a davy diváků v ČEZ Areně nechápaly, co se s jejich týmem děje, že vede.

Bílí Tygři ale zbraně nesložili. Naopak. Neustále se tlačili do zakončení a vyplatilo se jim to. Čtyři minuty před koncem druhé části jim vykřesal jiskru naděje Kašpařík.

Pardubičtí sice nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku na začátku třetí části, přesto rozhodli. V 53. minutě ujel Tygrům Starý a dokonal dílo zkázy. Liberec v závěru už jen korigoval stav. „Škoda té chybičky při čtvrté brance. I přesto si ale můj tým zaslouží obdiv. Nevadí, jdeme dál,“ háže neúspěch za hlavu Gregor.