Podle zástupců Slavie měli být Liberečtí potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Rozhodčí Milan Minář však rozhodující gól Bílých Tygrů uznal. „Nerad bych se o tom moc bavil, ale využili jsme určitou věc, a ta vyšla. Podle pravidel to bylo naprosto v pořádku,“ řekl trenér Liberce Dušan Gregor.

Útočník Jan Plodek totiž okamžitě po vhazování, které gólu předcházelo, zamířil na střídačku a z jejího druhého konce naskočil na led Klimenta. „My si myslíme, že to bylo v rozporu s pravidly. Hráč se dotkl puku v momentě, kdy druhý jel na střídačku. Už předtím jsme na to rozhodčího upozorňovali, protože hosté to zkusili už v zápase,“ uvedl asistent trenéra Slavie Jan Kalous.

Podobně rozdílně reagovali i hráči obou celků. Zatímco Slavisté se zlobili, v liberecké kabině zavládla radost. „Bylo to v pořádku, ať se podívají na video. Na led jsem skočil v momentě, kdy byl Honza Plodek u střídačky, a puku jsem se dotkl až tak za tři vteřiny,“ tvrdil šťastný střelec.

I Klimenta potvrdil, že podobnou fintu Liberec už v Sazka Areně několikrát zkoušel. „Je to jeden z našich signálů, který jde zkusit jednou dvakrát za zápas. Ve středu bylo buly u nás ve třetině poměrně často, tak jsme to zkoušeli. A nakonec to i vyšlo,“ řekl Klimenta.

Liberec se tak stal prvním týmem v této sezoně, který na ledě aktuálního lídra vyhrál. Zatím na Slavii bodovaly pouze České Budějovice, které v její hale hned v prvním kole prohrály po samostatných nájezdech. „My jsme si ale na Slavii docela věřili. Vyhráli jsme tady i v minulé sezoně a myslím si, že na ni umíme. Vždy jsou to pro lidi super zápasy, což platilo i ve středu, i když nepadlo moc branek,“ dodal Klimenta.