„O spokojenosti ale můžeme hovořit až na konci sezony,“ zůstává na zemi liberecký trenér Dušan Gregor.

S první čtvrtinou extraligy jste asi spokojený, ne? Ze třinácti zápasů jste prohráli v normální hrací době jen jediný, doma s Karlovými Vary…

Částečná spokojenost být může, přestože jsou ve hře stále určité nedostatky, na kterých musíme pracovat. S bodovým ziskem a hrou celkově ale spokojený jsem. Jen škoda toho výpadku před domácím publikem s Karlovými Vary. Na druhou stranu je velmi pozitivní, že jsme z venku v první čtvrtině neodjížděli bez zisku bodu. Ale nijak to nepřeceňujeme. O spokojenosti můžeme hovořit až na konci sezony po nějaké odvedené práci.

A co vám dělá největší radost?

To, že je v Liberci dobrá parta, která je ochotna pracovat a nechybí jí chuť do práce. V několika zápasech za sebou dokázala navzdory nepříznivému vývoji utkání otočit. A to proti velmi kvalitním soupeřům. Začátek sezony odtáhl Milan Hnilička a teď táhne Pavel Kašpařík. A postupně se k nim přidávají další hráči. Například Honza Plodek a další. Těší mě, že tým šlape jako celek. To je pro mě největší priorita. Ale samozřejmě, že mě těší i individuální postavení Honzy Plodka nebo Leoše Čermáka v celkových statistikách extraligy, ale na první místo dávám výsledky celého týmu.

Pokud jste mluvil o nedostatcích, na kterých je třeba pracovat, zkuste vyjmenovat ten největší a nejbolestivější.

Těch nedostatků je více a já bych o nich nerad hovořil. Stále se můžeme zlepšovat v efektivitě přesilových her, v zakončování gólových příležitostí či můžeme v některých fázích hru zjednodušit nebo přidat na důrazu. Ale vnímám, že se o to tým snaží a že jde malými krůčky tímto směrem.

Počítám, že nejméně povedeným zápasem byl ten s Karlovými Vary. Ale jaký hodnotíte vy osobně jako nejpodařenější?

Velmi si cením utkání se Slavií, která hrála ve velkém stylu a do zápasu nastoupila skvěle, což jsme nezachytili. Ale postupně jsme ve druhé třetině převzali iniciativu a čtyřmi góly ve třetí části dotáhli zápas do vítězného konce. To zaslouží absolutorium, neboť Slavia již delší dobu ukazuje, že má silný a kvalitní tým. Ale všechny výsledky jsou dobré. Každý zápas, který jde vidět buď v televizi nebo na vlastní oči, sleduji. A můžu říci, že soupeři se proti Liberci motivují. Jsem přesvědčený o tom, že proti nám hrají jedny z nejlepších zápasů, které mají vždy svoji kvalitu.

Českou extraligu znáte. Ale překvapilo vás na ní něco, když ji teď sledujete „zevnitř“ jako její účastník?

Česká extraliga je velmi kvalitní. Držím se toho, že každý se může pořád zlepšovat. Nerad bych teď hovořil o tom, čím mě extraliga překvapila. Určitě má svou kvalitu a náboj. Já se snažím hráčům vštěpovat, aby nezapomínali, že se hokej hraje pro diváky.

V úterý hrajete ve Vítkovicích. Jak to vypadá s Milanem Hniličkou, který se v zápase ze Zlínem zranil?

Milan Hnilička ještě není v pořádku. V pondělí byl již na ledě, ale stále se dobře necítí. Do Vítkovic s námi ještě nepojede, ale věřím, že bude v pořádku co nejdříve.