Oba celky do zápasu překvapivě nastoupily bez svých brankářských jedniček. V kleci Tygrů chyběl Hnilička, Lvi postrádali Přikryla, jehož v brance zastoupil Zikmund. „Petr se zranil při tréninku,“ prozradila dvojka Lvů.

Ta musela lovit puk z branky jako první. Ve 22. minutě utkání ji totiž z dorážky překonal liberecký sniper Procházka. Bojovní Lvi ale zbraně nesložili a to nakonec přineslo kýžené ovoce. Posila v dresu Lvů, exliberecký Rok Pajič, který do týmu přišel z hostování ve Vrchlabí, ujela ve vlastním oslabení,přihrála na hůl Liščáka a bylo vyrovnáno!

Šok připravil hrstce libereckých příznivců první útok Lvů, to když v polovině zápasu Antoš v přesilové hře otočil vývoj severočeského derby.

„Začátek zápasu jsme podcenili. V přípravě jsme v Ústí vysoko vyhráli a zůstalo to v našich hlavách,“ přiznal Václav Nedorost.

Do třetí části vstoupil favorit z Liberce ve velkém stylu a ve snaze vyrovnat. Když už se zdálo, že bojovní Lvi náskok udrží, udeřil v 57. minutě obránce Zíb a poslal bitvu do prodloužení. „Je to škoda výhra byla blízko. Ten puk plachtil vzduchem a já ho viděl příliš pozdě,“ litoval ústecký brankář Zikmund.

V prodloužení vystřelil druhý bod Tygrům Nedorost. „V nastavení jsme chtěli na Ústí vlítnout a to se povedlo,“ radoval se střelec rozhodující branky.

Slovan Ústečtí Lvi - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodloužení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1). Branky a nahrávky: 26. Liščák (Pajič), 30. Antoš (Klobouček) – 22. Procházka (Pabiška), 57. Zíb (Plodek), 63. Nedorost (Čermák). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Lederer.Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964.

Ústí: Zikmund - A. Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Klobouček, Pazourek, Antoš - F. Mrázek, Pajič, J. Evan - Špirko, T. Martinec, Klimt - Šaffer, Heřman, Liščák. Trenéři: V. Evan a Mach.

Liberec: Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.