Hokejisté Bílých Tygrů zatím letos odešli z ledu s prázdnou jen jednou. Doma s Karlovými Vary.

„Body chceme samozřejmě získat i se Zlínem. Důležité je, abychom začali hrát naplno již od první minuty. Začátky nám stále nejdou,“ uvedl trenér Liberce Dušan Gregor.

V posledních čtyřech zápasech Liberec připomínal lokomotivu. Pomalu se rozjížděl, ale těžko pak zastavoval.

Odpovídal tomu i vývoj zápasu. Bílí Tygři vždy jako první inkasovali a zápas otáčeli v závěru.

Zlínu se letos příliš nedaří, ale v posledním zápase zkazil radost Pardubicím ze zrekonstruované haly, ve které je porazil 2:1.

„To může týmu hodně pomoci. Zápas jsem sledoval a Zlín slavil vítězství zarputilou defenzivou,“ napověděl zlínskou taktiku liberecký trenér. Zlín se teprve čtvrtým letošním vítězstvím posunul na desáté místo tabulky.

Zlínská obrana projde pod Ještědem těžkou prověrkou. Liberecký Leoš Čermák vede kanadské bodování a s Janem Plodkem patří k nejlepším střelcům.

Pikantní bude zápas pro Pavla Kašpaříka, který vloni za Zlín hrál.

Tygří smečka dnes bude postrádat tři hráče. Dlohodobým marodem je Vávlav Pletka, kterého však již příští týden čeká kontrola u lékaře.

„Pokud bude k dispozici v prosinci, budu rád,“ podotkl Dušan Gregor. Chybět mu dále bude Václav Novák a Ondřej Hruška, které trápí problémy se zády.

Zápas Liberce se Zlínem začíná v Tipsport areně ve všední den tradičně v 18.30 hodin.

Derner do Plzně

Černý Petr padl na obránce Lukáše Dernera, který jde na hostování do Plzně. Čtyřiadvacetiletý bek by měl na západě Čech hostovat do konce ledna s tím, že po uplynutí jednoho měsíce si může Liberec obránce stáhnout kdykoliv zpět. „Na působení Dernera jsme se s Plzní dohodli v tomto týdnu. Na postu obránců máme přetlak, a tak jsme o uvolnění jednoho z našich obránců uvažovali již delší dobu, nicméně podmínkou bylo hostování v extraligovém klubu,“ uvedl generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.