Rozhodující gól vstřelil v jeho první minutě Leoš Čermák, který zažívá fantastický podzim.

Vítězný gól byl letos již jeho desátou trefou. Západočechům vstřelil ještě důležitý kontaktní gól na 2:3 a na vyrovnávací nahrával Václavu Nedorostovi!

V libereckém dresu odchytal zápas Milan Fikrt, který nahradil Milana Hniličku.

„Hnilička si potřeboval odpočinout,“ hlásil liberecký trenér Dušan Gregor

Pětadvacetiletý gólman poprvé kapituloval již ve 14. minutě, podruhé ve 24., kdy si od zadního mantinelu odraženou střelu Benáka srazil do vlastní svatyně.

„Mužstvo se špatným úvodem nenechalo zlomit, ukázalo sílu i charakter,“ tvrdil po utkání Gregor.

Liberečtí začali střílet góly až po polovině zápasu. Nejprve snížil Boris Žabka příklepem z mezikruží.

Domácím vrátil dvougólové vedení ve 39. minutě Dvořák, ale jen na necelou minutu. Za pět desítek vteřin se prosadil neudržitelný Leoš Čermák.

„Vedeme 3:1 a zase se z toho zblázníme. My potřebujeme mít nůž na krku, jinak nedokážeme uspět,“ zlobil se domácí forvard Michal Dvořák.

V první minutě třetí třetiny to již bylo 3:3, když se štěstím využil přesilovou hru Václav Nedorost.

„Bohužel rychlé snížení a vyrovnávací gól nás srazil do kolen. Liberec je kvalitní soupeř, ukázal i větší chuť po vítězství,“ tvrdil plzeňský asistent František Černý.

Na Liberec teď v příštím kole čeká Zlín, který Bílí Tygři přivítají v pátek na svém ledě.