„To je výhoda i nevýhoda zároveň. Pardubice jsou pod psychickým tlakem. Do každého zápasu teď jdou s tím, že už vítězství musí konečně přijít. A u nás nemají co ztratit,“ uvedl liberecký trenér Dušan Gregor.

Pardubice jsou na úplném chvostu extraligové tabulky, ovšem jejich postavení zkresluje fakt, že všechny dosavadní zápasy odehrály kvůli rekonstrukci svého stadionu na ledě soupeřů.

„Pardubice mají kvalitní kádr a nesmírně dobré hráče. My se musíme vyvarovat mdlého začátku a vstoupit do utkání stejným způsobem, jako jsme dohráli zápas se Slavií,“ připomenul trenér Bílých Tygrů fantastický obrat v posledním utkání.

Liberec již tradičně inkasoval gól jako první a po dvou třetinách prohrával 1:2. Skvělým finišem však nakonec slavil vítězství 5:2.

„Pokaždé to však vyjít nemusí,“ varoval Dušan Gregor.

Zápas se Slavií byl střetem nejlepší obrany s nejlepším útokem, dnes budou naopak Bílí Tygři čelit nejhorší ofenzivě v extralize. Pardubice v devíti zápasech vstřelili pouhých osmnáct branek.

Liberecký trenér bude postrádat pouze se svalem laborujícho Lukáše Dernera a otazník visí nad Václavem Novákem, kterého trápí bolesti zad.

Trenér Pardubic Miloš Říha nemůže počítat s kapitánem Miroslavem Hlinkou, na led se pravděpodobně nepodívá ani Tomáš Rolinek, Peter Pucher a Marek Posmyk.

Utkání Bílých Tygrů s loňským finalistou z Pardubic začíná v pátek v Tipsport areně od 18.30 hodin.