Zažíváte skvělý vstup do sezony. Čím myslíte, že to je?

Strašně důležitý byl úplný začátek, když jsme vyhráli první tři zápasy. Do týmu to vneslo potřebnou pohodu. A mně osobně se podařilo dát gól hned ve druhém zápase, což zbaví nervozity z čekání na první gól. To pomůže každému útočníkovi.

Dal jste si před sezonou nějaké osobní cíle?

Já jsem si hlavně přál, aby se mi vyhýbala zranění, kterých jsem za poslední sezony měl celkem dost. To se zatím daří a já doufám, že to bude pokračovat. Musím to zaklepat. V létě jsem byl na operaci s kolenem, takže jsem letní přípravě moc nedal. Jsem rád, že koleno zatím drží, fyzička je dobrá a doufám, že to takhle bude pokračovat.

Váš útok spolu s Tomášem Klimentou a Janem Víškem září. Jak dlouho už spolu hrajete?

¨Už třetí sezonu. První rok jsme hráli čtvrtou lajnu, takže jsme nedostávali tolik prostoru. Vloni jsme se už ve třetí nebo druhé řadě prosazovali více a letos jsme na to navázali. Daří se nám spolu.

To už byste spolu mohli hrát skoro poslepu, ne?

Tím, že spolu nějaký ten pátek hrajeme, víme, co kdo udělá. Navíc máme domluveno spoustu věcí. Je to dobře, když nikdo z nás není zraněný. Víme, co od sebe můžeme čekat.

A v čem se může váš útok ještě zlepšovat?

Zlepšovat se dá pořád ve všem. Zapracovat musíme třeba na přesilovkách. Myslím, že to může být ještě lepší.

A vaše největší slabina?

Těch gólů bychom mohli dávat ještě více. Kolikrát ještě hledáme jeden druhého, abychom nahrávkou vylepšili jeho střeleckou pozici skoro do prázdné brány. A většinou to dobře nedopadne (smích). Někdy by bylo lepší vystřelit a ten druhý by to mohl dorazit. Gólů by potom mohlo padat víc.

Váš táta kdysi za Liberec chytal. Radíte se s ním, jak na gólmany vyzrát?

Že bychom spolu jednotlivé gólmany probírali, to ne. Od malička nám třeba radil, jak gólmani reagujou a podobně, takže to je trochu výhoda. A vždycky nás vedl k tomu, že i blbá střela může skončit gólem a že je lepší někdy vystřelit, než zkazit nahrávku. Z toho jsem si tedy moc příklad nevzal…(smích).

V pátek na vás čekají Pardubice, které jsou poslední, ale určitě nejhorší kádr v extralize nemají…

Tým mají určitě kvalitní. smůlu mají v tom, že hrají všechny zápasy venku. My ale chceme všechny domácí zápasy vyhrávat.