„Zápas se mi hodnotí špatně. Prohráli jsme naprosto zaslouženě, když jsme si dovolili luxus tolika vyloučených hráčů,“ uvedl zklamaný litvínovský trenér Jaroslav Hübl.

Litvínov se dostal do vedení již v 7. minutě spornou brankou, kdy do Hniličky najel Bednařík. Za protesty byl gólman Liberce potrestán desetiminutovým trestem.

„V brankovišti byl hráč a gól platit neměl. Když jsem protestoval, přejel jsem modrou čáru, takže mě rozhodčí vyloučit musel,“ uvedl liberecký gólman Milan Hnilička.

V 9. minutě vyrovnal v přesilové hře Pavel Kašpařík. Liberec zápas otočil ještě v první třetině, ve které úřadoval videorozhodčí.

Za stavu 1:1 nejprve po dlouhých minutách čekání neuznal gól Jánského, aby v 18. minutě naopak potvrdil platnost branky Krsteva, který podruhé využil libereckou přesilovou hru.

Předtím ještě Litvínov přežil téměř 90 vteřin trvající dvojnásobné oslabení, brankář Franěk se však hodně zapotil.

„Chtěli jsme zápas v Liberci odehrát s minimem vyloučení, což se nám nedařilo. Takhle bychom měli problém porazit i tým ve druhé lize,“ podotkl Petr Franěk.

I třetí liberecká branka padla v přesilovce. Po krásné nahrávce Krsteva neměl proti nehlídanému Klimentovi Franěk šanci.

„Byli jsme jasně lepší. Kdyby to po první třetině bylo 4:0, nikdo by se nemohl divit,“ řekl střelec Tomáš Klimenta.

To Litvínovu se hra v přečíslení vůbec nedařila. Dvakrát jel domácí hráč při vlastním oslabení sám na brankáře, na 4:1 však zvyšoval až ve 38. minutě z trestné lavice se vracející Leoš Čermák.

Litvínov již dokázal výsledek jen zkorigovat, když se ve 48. minutě radoval Trávníček. Čtyři minuty před koncem opět Tygrům vrátil tříbrankové vedení Lukáš Pabiška. Doma se Tygři představí znovu v pondělí proti Slavii.