Své střílení na straně znojemských Orlů proměnil Jiří Dopita a Aleš Padělek, kdežto z Liberce jen Jan Plodek.

Nic to však nemění na tom, že letos se Liberci na ledě soupeřů daří. Svou sérii neporazitelnosti v základní hrací době prodloužili Bílí Tygři na jihu Moravy již na čtyři utkání.

K bodu Liberci tentokrát pomohlo i štěstí. Brankáře Liberce Milana Hniličku musela dokonce dvakrát zachraňovat branková konstrukce.

„Těší mě, že jsme vyhráli. Dva body jsou dobré, ale já jsem přesvědčen, že měly být tři,“ uvedl krátce po zápase znojemský kouč Václav Sýkora.

Nejprve zazvonila tyč v 6. minutě po prudké ráně Dopity a podruhé minutu a půl před koncem základní hrací doby po střele aktivního Martina Růžičky.

„Viděli jsme dobrý hokej. Domácí byli aktivnější, my jsme přijeli spíše s defenzivní taktikou. Ta se dařila, ale jeden vstřelený gól je málo,“ poznamenal jeden z libereckých trenérů Vladimír Čermák.

V první třetině se znojemští hráči hnali za prvním gólem, z úvodní branky se však podle pravidla „nedáš, dostaneš“ radovali Liberečtí.

V 19. minutě nadvakrát nepropálil domácího gólmana Trvaje Tomáš Klimenta, ve skrumáži ho však zastoupil spoluhráč Jan Plodek, který puk doslova propasíroval za brankovou čáru.

„Nějak se to tam odrazilo. V první třetině jsme spoustu šancí přežili. Ve Znojmě jsme na to ale zvyklí, domácí na nás v první třetině vždy vlítnou,“ uvedl Jan Plodek, který vsítil již pátou branku v letošní sezoně.

Liberec vedl jen krátce
„Jsem rád, že mi to tam padá. Obzvláště teď na začátku sezony,“ dodal Jan Plodek.

Na ledě se však z vítězství liberečtí hokejisté dlouho neradovali. Po 28 vteřinách druhé třetiny vyrovnal skvělý Jiří Dopita.

„V šatně jsme si řekli, že musíme hrát proti Liberci aktivně, což se nám vyplatilo,“ řekl znojemský obránce Richard Jareš.

Další zápas sehrají liberečtí hokejisté tuto neděli doma s Litvínovem.