Rozšíří svou bodovou sbírku i ve Znojmě, kde dnes hrají od 17.25?

Znojmo chce po dvou domácích porážkách uspět proti Liberci

„Nebyl bych proti, kdybychom bodovali i ve Znojmě. Ale soupeř podal velmi dobrý výkon v Ústí nad Labem,“ podotkl trenér Dušan Gregor na adresu Orlů, kteří před vlastním publikem porazili pouze Pardubice a s Vítkovicemi i Slavií o gól prohráli.

„Znojmo je velmi dobrý soupeř, jehož klíčovou postavou je stále Dopita. Bude to velice těžký boj,“ dodal slovenský trenér.

Liberecký trenér má k dispozici stejný kádr jako v minulých utkáních, mimo hru jsou jen dlouhodobě zranění útočníci Pletka a Šachl.

Hokejisté Znojma budou chtít po dvou domácích porážkách za sebou opět uspět, ale mají proti sobě v předehrávce 8. kola extraligy silného soka.

Liberec získal plný počet bodů na ledě Vítkovic i v Kladně, v Českých Budějovicích si připsal jeden za porážku v prodloužení.

Jedenácté Znojmo má za poslední dvě sezony na svém ledě proti Liberci stejnou bilanci.

Orli pokaždé vyhráli první duel v prodloužení, ale prohráli ve druhém utkání před vlastními fanoušky. Také v nadcházejícím měření sil proti Bílým Tygrům lze očekávat herně i výsledkově velmi vyrovnaný souboj.

Nic není jasné

„Liga se nese v duchu vyrovnaných zápasů, těch jasných je i kvůli vyrovnanosti týmů minimum. Při síle Liberce doufáme, že s ním dokážeme sehrát vyrovnanou partii, vyhrát a napravit tak nepříliš dobrou domácí bilanci,“ věřil trenér Znojma Václav Sýkora.

„Zatím nám chybí lehkost ve střílení branek, což se naplno ukázalo v utkání s Vítkovicemi. Na góly se hodně nadřeme, a to i v přesilovkách,“ připustil Sýkora.

„Nejvíc nás však trápily zdravotní problémy. Chyběli hráči kvůli viróze, čtyři zranění beci, ale ten stav se lepší,“ dodal znojemský kouč. V sestavě Znojma již bude uzdravený útočník Svoboda, do branky by se mohl postavit Trvaj.