Byl jsem po operaci ruky a mohl jsem posilovat jen nohy. Takže jsem osm týdnů proseděl na rotopedu…Všechno jsem se ale snažil dohonit. Myslím, že jsem dobře připravený. Cítím se dobře.

Liberci v minulé sezoně chyběl v klíčových okamžicích výrazný střelec. Myslíte, že byste mohl letos plnit tuto roli?

(Smích). Doufám, že ano. Minulý rok jsme dostal šanci a celkem se mi dařilo. Ale bylo to i štěstí, spadla mi tam skoro každá střela…

Určil jste si nějakou gólovou metu?

Já ne, ale manželka mi ji určila. Říkala, že musím nasbírat o dvacet procent více kanadských bodů, stejně jako to chodí v práci.

Takže kolik bodů by to mělo být?

Něco okolo třiceti (smích).

Máte za splněný úkol slíbenou nějakou odměnu?

Zatím nic neříkala, leda že by mi zaplatila dovolenou. (smích). Letos jsme byli v Egyptě, což bylo nic moc. Příští rok si vybereme podstatně něco lepšího.

Takže cílem je vystřílet si luxusní dovolenou…

Dalo by se to tak říci (smích). Já budu rád, když se bude dařit mužstvu a když se dostaneme do finále. Důležité je, aby šlapal celý mančaft. Jestli udělám třicet nebo čtyřicet bodů je úplně jedno.

Co Lukáš Pabiška a česká hokejová reprezentace?

To je vysoká meta, které určitě chci dosáhnout. Bude záležet na tom, jak se mi bude v sezoně dařit. Pokud ne, nemám v národním týmu co dělat.
Minulý rok jste hrál převážně ve čtvrté řadě, teď jste v první. Není to trochu svazující pocit?
Trochu ano. Ale říkám si, že musím hrát stejně jako v minulé sezoně. Jestli to bude v první řadě, budu více na ledě a můžu ukázat, že hokej hrát umím. Doufám, že mi první lajna pomůže k tomu, bych dělal body a aby se dařilo mančaftu.