Bílý Tygři se sice dostali do vedení, to však rychle ztratili a poté jen dotahovali náskok Kladenských. Podobný zvrat jako v posledním vzájemném extraligovém zápase však nepředvedli.

Tehdy prohrávali po dvanácti minutách již 0:3, nakonec však slavili vítězství 7:6 po samostatných nájezdech.

Opět se však z gólu dvakrát radoval útočník Petr Šachl. Třetí zásah si připsal Tomáš Klimenta.

„Na to, že to byl první přípravný zápas, jsme předvedli slušný výkon. Dvě třetiny jsme dokonce měli herní převahu, inkasovali jsme však po dvou chybách v obraně,“ uvedl liberecký trenér Dušan Gregor, který zažil na liberecké lavičce zápasovou premiéru.
Z tribuny sledoval zápas také jeden z nejlepších hokejistů současnosti Jaromír Jágr.

Za Liberec nastoupily tři posily: Lukáš Vantuch, brankář Michal Fikrt a Pavel Kašpařík, který se pět minut před koncem zápasu blýskl nahrávkou na třetí gól Tygrů.

Václav Nedorost a čerstvá posila Jiří Hunkes do přípravného utkání nezasáhli.

Brankář Milan Hnilička zápas sledoval spolu se svými dcerami jen z hlediště.

Další přípravný zápas čeká na Tygry ve čtvrtek 2. srpna, kdy se v rámci letního hokejového poháru představí na ledě mistrovské Sparty.