Čtyřiatřicetiletý útočník naposledy oblékal dres ruského Matallurgu Novokuzněck, který však se slovenským hráčem po skončení sezony neprodloužil kontrakt.

„Richarda Kapuše jsme oslovili. Čekáme, jak se rozhodne, protože zvažuje i další nabídky. Je to tak padesát na padesát,“ uvedl Bartoloměj Salanský, asistent generálního manažera Bílých Tygrů.

Richard Kapuš je odchovancem bratislavského Slovanu, se kterým pětkrát slavil ve slovenské lize mistrovský titul.

Naposledy v roce 2005 jako kapitán. Ve slovenském reprezentačním dresu odehrál přes 130 mezinárodních zápasů.

„Richarda Kapuše velmi dobře znám. Je to hodně zkušený hráč s bohatou hokejovou kariérou. Své zkušenosti umí v rozhodujících chvílích zúročit, takže je to typický hráč pro play off. Myslím, že by nám mohl pomoci,“ řekl trenér Bílých Tygrů Dušan Gregor.

Richard Kapuš již má zkušenosti s českou extraligou, ve které odehrál v sezoně 2000/2001 44 zápasů v dresu třineckých Ocelářů.
Poslední dva roky hrál ruskou superligu v Metallurgu Novokuzněck, ve kterém byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem. Předtím ještě působil v Avantgardu Omsk a švédském klubu Lulea.

Za slovenský národní tým hrál Richard Kapuš na pěti mistrovstvích světa a dvou olympijských hrách.

Na světovém šampionátu v roce 2006 dokonce oblékl po zranění Mariána Hossy kapitánskou pásku. Na letošním mistrovství byl druhým nejproduktivnějším hráčem slovenského týmu.

Zkušeného vůdce Bílí Tygři v předchozích dvou sezonách postrádali, když pokaždé vyhráli základní část, v rozhodujících chvílích v play off však selhali. Poprvé senzačně vypadli již ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi, podruhé v semifinále se Spartou.