„V nové aréně jsem hrál zatím jen jednou. Vloni za České Budějovice. Je pěkná, ale ve Svijanské aréně se mi taky hrozně líbilo. Byla tam skvělá atmosféra,“ říká Václav Nedorost.

Pětadvacetiletý hokejista by rád navázal na úspěšné působení v dresu Bílých Tygrů před dvěma lety. Za poslední dva roky totiž odehrál jen dvacet devět zápasů za České Budějovice. Trápilo ho zranění kolenou.

Už máte kolena stoprocentně v pořádku?

Doufám, ale ještě to nemůžu říci na sto procent, protože jsem ještě nebyl na ledě. Ale všechno nasvědčuje tomu, že příprava probíhá tak, jak má. Už dělám věci, které jsem za poslední dva roky dělat nemohl. Skáču přes překážky či běhám do kopce, což dříve nešlo. Mělo by to být dobré.

Přemýšlel jste za poslední dva roky někdy o tom, že byste hokeje kvůli zdravotním problémům nechal?

Bylo to hodně nepříjemné, ale že bych s tím chtěl vyloženě seknout, to určitě ne. Pořád jsem věřil, že se uzdravím a že trable s koleny přestanou.

V Liberci jste absolvoval zdravotní vyšetření. Jak tedy dopadlo?

Doktoři říkali, že žádný problém nevidí. Ale těžko teď říct. Pozná se to až podle toho, jak bude koleno v zátěži reagovat.

Z českých klubů jste se rozhodoval mezi Libercem a Spartou. Měl jste nabídky i ze zahraničí?

Nějaká nabídka z Finska a Švýcarska byla. Ale vzhledem k mému zdraví jsem nevěděl, jak by se ke mně zachovali. V Liberci jsem už věděl, do čeho jdu. Bylo to jednodušší.

Jakou roli při rozhodování mezi Libercem a Spartou sehrály vzpomínky na vaše první působení v Liberci?

To byla asi ta hlavní role. Dařilo se celému Liberci i mně osobně. Byl to vlastně poslední rok, který jsme odehrál celý. Mně a teď už i mé manželce se tady líbilo.

S Radimem Vrbatou a Alešem Kotalíkem jste vytvořil hvězdný útok. Asi na to nebude lehké navázat…

Je pravda že jsme si vyhověli a že se nám dařilo. Radim Vrbata tu už není a takového hráče jen tak někdo nenahradí, takže to bude určitě těžší.

Co si od angamžmá v Liberci slibujete?

Že vyhrajeme titul!

V Liberci se již delší dobu mluví o titulu a stále to nevychází. Sledoval jste hokejový Liberec poté, co jste z něho odešel?

Určitě. Vždycky vyhrál základní část a potom vypadl. Poprvé s Českými Budějovicemi, které mě celkem překvapili, podruhé se Spartou, která byla asi lepší.

V sobotu jste se v Českých Budějovicích ženil. Jaká byla svatba?

Všechno klaplo, takže v pohodě.
Hlavně, že nepršelo. Jedinou vadou bylo strašné vedro. V saku to nebylo nic příjemného. (smích)

Jaká bude svatební cesta?

Prý jedeme na Bali (smích). Já jsem to nevybíral, já to jen zaplatil. Kdybych to vybíral já,tak takovou dálku nejedu. Patnáctihodinový let pro mě bude smrt. Když přežiju tohle, přežiju už všechno.

Kdy se zapojíte do přípravy?

S trenéry jsem dohodnutý, že teď budu mít s ohledem na kolena individuální program a do společné přípravy se zapojím po dovolené 4. července.