„Ráno časně vstáváme, po rozcvičce máme od osmi hodin snídani a v deset hodin začíná další fáze. V té střídáme posilovnu, tělocvičnu a travnaté hřiště. Po obědě, který se podává ve dvanáct hodin, mají hráči až do půl třetí volno a čas na odpočinek. Další fází je cyklistika, nebo opět střídáme posilovnu, hřiště a tělocvičnu,“ přibližuje program hokejistů asistent generálního manažera Bartoloměj Salanský.

Jak se blíží závěr dne, končí fyzická zátěž i pro extraligové hokejisty. Po večeři mají hráči volno a prostor pro regeneraci.

Před dvěma lety zažili hokejisté na Štrbském Plese i sněžení. Jaké podmínky jim připravil vládce Tater letos?

„Počasí se tady hodně mění, ale sníh jsme ještě nezažili. Dnes, v pátek, je například hodně mlhavo a teploty kolem osmi stupňů. Počasí přípravu prozatím neovlivňuje,“ tvrdí Salanský.

Vypadá to, že v táboře Bílých Tygrů vládne spokojenost. „To mohu potvrdit. Kluci si uvědomují, že z letní přípravy žijí celou sezónu, a tak dřou opravdu na doraz. V hotelu FIS nám vycházejí naprosto vstříc, máme tu kvalitní zázemí. Hráči bydlí v bungalovech po dvojicích, máme k dispozici i prostor pro regeneraci s vířivkou a dalšími potřebnými věcmi. V okolí jsou výborné terény pro letní přípravu, například v rámci cyklistické fáze jsme pro chlapce připravili náročnou třiapadesátikilometrovou etapu,“ popsal podmínky přípravy liberecký asistent generálního manažera.

Častým jevem letní přípravy jsou zranění, neboť tělo snáší obrovskou zátěž.

„V Liberci zůstali Honza Plodek a Leoš Čermák. Honza je po operaci kolena, Leoš má natažený sval a potřebuje čas na léčbu. Do Tater přicestovali Jiří Moravec a Lukáš Pabiška, kteří trénovali, co jim současný stav dovolil. Václava Nováka skolila po příjezdu angína a tři dny ležel s horečkami kolem čtyřicítky. Nyní již také lehce trénuje. Lehčí zranění utrpěli Václav Kočí, jenž si při fotbale zlomil ukazováček pravé nohy, a Boris Žabka, kterého štípla vosa a nateklo mu lýtko,“ vyjádřil se k zdravotnímu stavu hráčů Salanský. V té chvíli ještě netušil, že Pabiška, Kočí a Žabka budou muset kvůli svým zdravotním problémům odcestovat předčasně (viz článek dole). S Bílými Tygry již trénují i nové posily Fikrt s Vantuchem.

„Teď o víkendu budeme mít volnější program. Hráči se budou moci projít po okolí Štrbského Plesa, které je opravdu nádherné. Nyní je tady již bezpečno, medvěda Míšu, který tady loudil na lidech pamlsky, již lesníci odchytili,“ dodává se smíchem Salanský.