Tyto doby zavál čas, včera utrpěli Bílí Tygři třetí prohru z dosavadních čtyř domácích zápasů v novém ročníku extraligy. V utkání 7. kola nedokázali skórovat a podlehli Vítkovicím 0:4. Tipsport arena liberecké hráče tentokrát vypískala a je to vůbec nejvyšší prohra za celou dobu, co Tygři v moderní aréně hrají.

Trenér Dušan Gregor přesto nebyl ve svém hodnocení příkrý: „Své mužstvo nechválím, náš výkon nebyl nejlepší, ale ani nekritizuji. Výsledek je pro nás příliš krutý. Rozhodujícími momenty byly gól, který jsme dostali na konci první třetiny do šatny a bylo to 0:2, ačkoli vzhledem k průběhu tento stav třetině neodpovídal. A hned na začátku druhé třetiny přišel další gól do naší sítě z kategorie takových, jaké by se neměly stávat. Mužstvo v dalším průběhu bojoval, dřelo, ale nepadalo nám to tam a gólmana hostů jsme, řečeno v nadsázce, nominovali do národního mužstva.“

Zajímavostí zápasu bylo, že reprezentační brankářské duo z MS v Kanadě - Hnilička a Pinc - sedělo jen na střídačkách. V klecích se oháněli Fikrt a Štěpánek.

Liberec sice začal aktivněji. Nejprve se v dobré pozici neprosadil Kašpařík, poté na konci přesilovky v 8. minutě. Zíbovu bombu od modré Štěpánek vyrazil, Bartovič již nestihl doklepnout do sítě.

A téměř z protiútoku udeřilo. Burger si vybruslil zezadu před branku mezi kruhy pro přihrávku Štefanky a střelou zápěstím otevřel skóre - 0:1. Bílí Tygři se v dalším průběhu nedokázali prosadit, naopak Trnkovu nebezpečnou ránu od modré lapil Fikrt. V poslední minutě první třetiny nebezpečně vypálil domácí Klimenta, Štěpánek si ale poradil a potvrdilo se pravidlo „nedáš - dostaneš“. Pět vteřin před koncem třetiny si při vítkovickém ataku tří proti dvěma najel exliberecký obránce Krstev od mantinelu a pohotovou ranou zvýšil - 0:2. Po oznámení jména střelce dokonce část libereckého publika zatleskala - Krstev opustil Bílé Tygry nechtěně před touto sezonou a v Liberci byl oblíbeným hráčem.

Další ránu utrpěl Liberec hned v druhé minutě druhé třetiny. Štefanka našel úplně volného Petrovického, ten z pravého kruhu po ledě prostřelil Fikrta - 0:3!

Na domácích hokejkách bylo všechno, jen ne pohoda. Nervozita již z Tygrů jen čišela. Přitom hráli v této fázi zápasu poměrně dost přesilovek. Zíb, Žabka a Moravec se pokoušeli o střely od modré čáry, ale vítkovičtí hráči do ran obětavě padali. Moravcův pokus v 23. min. skončil na tyčce Štěpánkovy branky. Naopak Vítkovice hrály ve velkém stylu a zejména když byl na ledě jejich útok Petrovický, Burger, Štefanka, bylo se na co dívat.

V polovině druhé třetiny bylo v aréně hrobové ticho, které narušovala svým povzbuzováním jen osmičlenná skupinka příznivců ve vítkovickém „kotli“. Žádný liberecký nápor se nekonal, naopak Fikrt měl hodně práce například s jedovkou Burgra či s nájezdem agilního Štefanky. V 37. min. se konečně domácí publikum probudilo, to totiž Liberec konečně sehrál přesilovku tak, jak by měla vypadat. Ale bez gólového zakončení. Buď byla na hokejkách smůla, nebo se vyznamenával Štěpánek.

V úvodní minutě třetí třetiny nastřelil Bartovič konstrukci vítkovické branky. V 45. min. se hned po návratu z trestné lavice protlačil do šance liberecký Špaček. Nedal a skóre se po chvíli opět měnilo na druhé straně. Na Stehlíkovu prudkou přihrávku si přesně najel k zadní tyči Ujčík - 0:4.

Oživení přinesla v 49. min. rvačka u mantinelu, po níž dostali Blatný a Petrovický tresty na 5 minut a do konce utkání, Blatný navíc dvouminutový trest. V oslabení měl šanci na snížení Vantuch, Štěpánek byl proti.

Zápas se již poté víceméně dohrával. Vítkovičtí nikam nespěchali a hlídali si náskok. Domácí se ještě snažili o čestný úspěch, puky jim však odskakovaly a pokud se střela vydařila, Štěpánek ji za svá záda nepustil, i když ve dvou oslabeních v závěru měl práce dost. Hosté přitom mohli ještě zvýšit. V oslabení ujížděla dvojice Ujčík, Krstev, a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Modrý faulem na Krsteva. Nařízené trestné střílení však Fikrt Burgerovi kryl.

Asistent trenéra Vítkovic Zdeněk Moták mohl být při hodnocení zápasu spokojen: „Přestáli jsme úvodní tlak domácích, kteří si vytvořili několik šancí. Hodně nám pomohl gól na 2:0 pět vteřin před koncem první třetiny. Vcelku se nám dařilo eliminovat liberecké přesilovky, což byla věc, kterou jsme si zdůrazňovali. Přidali jsme třetí a čtvrtý gól a kvalitní, umnou a taktickou hrou jsme dovedli zápas do vítězného konce. Absolutorium zaslouží brankář Jakub Štěpánek.“