Podle velitele zásahové jednotky Michala Nováčka má za rok sbor z Karlinek asi 6 výjezdů, vedle požárů jsou to i povodně a následky větrných smrští. „Jsme zařazení do kategorie 5, rádi bychom se letos dostali do kategorie 3, pak by se rozšířil dosah území, kam vyjíždíme,“ prozradil velitel Michal Nováček.

Hasičský sbor v Karlinkách vznikl kolem roku 1886, a patří tak mezi nejstarší v Liberci. Dnes má sbor 63 členů, včetně žen a dorostu.

Zásahovou jednotku tvoří 14 mužů. „Radost nám dělají děti a dorost. Na nezájem mladých o členství ve sboru si nemůžeme stěžovat. Sbírají ceny na soutěžích, občas je náš dorost jediným družstvem, které na soutěži reprezentuje město Liberec,“ poznamenal velitel jednotky.

Techniku má sbor jednu z nejstarších z hasičů v Liberci. Má ale od města přislíbeno, že zřejmě už příští rok dostane novější vybavení. „Magistrát se o nás stará vzorně, v roce 2002 prošla kompletní rekonstrukcí naše zbrojnice, o 3 roky později jsme k ní dostali nová výjezdová vrata,“ uvedl Michal Nováček.

Další informace a zajímavé příběhy hasičů z vašeho regionu i celé ČR
naleznete ZDE

U sboru drží většinu členů vedle chuti pomáhat jiným lidem především dobrá parta, požární sport, ale také zábava, kterou si hasiči užijí při organizování nejrůznějších akcí v Karlinkách, třeba Čarodějnic. „Organizujeme například vlastní hasičskou soutěž pro děti,“ dodal velitel.