Moderní hasičárna se od té původní liší hned na první pohled. Starý domek nahradil objekt svým tvarem připomínající kapku vody. Kromě vzhledu je výrazným rozdílem i větší prostor pro techniku, snazší vyjíždění požárních aut i nový způsob topení. „Původní budova byla stará téměř sedmdesát let a byla naprosto nevyhovující,“ vyjádřil se velitel místních hasičů Josef Hazi k původnímu stavu.

Bezbariérovou zbrojnici navrhl architekt Vojtěch Šrut, který je zároveň členem sboru. „Dobrovolné hasičství se nějak vyvíjí. Sbor nefungoval vždy tak jako dnes. Z tohoto pohledu jsem byl rád, že starý dům zmizel, protože tím mohlo začít něco nového, co ukazuje vývoj dobrovolných hasičů,“ doplnil Šrut.

Nové praktické řešení prostorů znamená pro dobrovolníky garáž pro tři hasičské automobily v přední části budovy. Zadní část je uspořádána tak, aby zde mohli mít hasiči zasedací místnost včetně zázemí, šatny a sociálního zařízení. Velitelskou a technickou místnost umístil architekt do druhého podlaží.

„Jednotka dobrovolných hasičů z Krásné Studánky patří k našim nejvytíženějším jednotkám a jsem rád, že má konečně k dispozici odpovídající zázemí,“ řekl primátor Tibora Batthyány.

Peníze na výstavbu získali hasiči díky projektu „Čtyři města zachraňují přes hranice“. Členstvím v něm si kromě nové budovy zajistili dobrovolníci z Krásné Studánky i nový zásahový vůz, speciální automobil a přívěs se člunem. Partnery projektu, který je z většiny financován Evropskou unií, jsou kromě Liberce i Hrádek nad Nisou, německá Žitava a Herrnhut.