Hasiči Deník
9.10.2018

FOTO: Dobrovolné jednotky cvičily nasazení kontejneru nouzového přežití

Liberecký kraj – V sobotu 6. října 2018 proběhlo na stanici HZS Libereckého kraje v Liberci taktické cvičení jednotek požární ochrany k zabezpečení nouzového přežití obyvatelstva postiženého mimořádnou událostí. 

4.10.2018

Hasiči v Krásné Studánce získali novou zbrojnici. Má tvar kapky

Liberec – Novou zbrojnici získali dobrovolní hasiči z Krásné Studánky. Jednotka, která sídlí na půli cesty mezi Libercem a Raspenavou, tak má snadnější výjezdy i nové vybavení. V sobotu slavnostně otevřený objekt s malou dvoupodlažní vestavbou vyšel i s vnitřním vybavením na 13,7 milionu korun.

24.8.2018

FOTO: Liberec zaplavili hasiči. Nikde naštěstí nehoří, hasiči poměřují své síly

Liberec – Nejlepší hasiši se sjeli do Liberce na 47. Mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

23.8.2018

V Liberci budou soutěžit hasiči z celé republiky

Liberec – Od pátečního dne bude Liberec hostit 47. mistrovství republiky v požárním sportu družstev profesionálních hasičů a 47. mistrovství ČR Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

6.8.2012

Hasiči zachraňovali lidi uvízlé v autě. Cvičně

Liberecký kraj - Havarie osobního automobilu zaměstnala v Tanvaldě profesionální hasiče i jejich dobrovolnékolegy. Nešlo ale tentokrát o skutečnou dopravní nehodu, ale o taktické cvicení.

13.3.2010

Nahlášením plánovaného ohně zabráníte zbytečným výjezdům

Liberecký kraj - Mezi střechami domů stoupá hustý dým. Všímavého souseda hrozba požáru nenechá v klidu, zvedá telefon a volá na pomoc hasiče. Ti okamžitě mobilizují výjezdovou jednotku a vyráží připraveni likvidovat plameny. Po příjezdu na nahlášené místo však zjišťují, že jen někdo na zahradě pálí klestí.

17.12.2009

Lidé svatého Floriána: Sháněli stříkačky a postavili celé muzeum

Chrastava – Seriál Lidé sv. Floriána po téměř půl roce končí. Každý týden přinášel čtenářům Libereckého deníku povídání o jednom ze sborů dobrovolných hasičů bývalého okresu Liberec.

10.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN

Paceřice - Jedním z nejtěžších zásahů v posledních letech byly pro hasiče povodně. Pomáhali v zaplavených Neratovicích

10.12.2009

Hasiči jsou v malých obcích takovou holkou pro všechno

Paceřice – Když už obec nemá ani hasiče, tak nemá nic. To je názor starosty SDH Paceřice na Liberecku Miroslava Diveckého. Vede sbor s úctyhodně dlouhou historií. Hasiči pomáhají při požárech a přírodních kalamitách v obci už od roku 1888.

3.12.2009

Sbor jako bájný Fénix povstal po čase z popela

Heřmanice – Po etapě přežívání a skomírání, která trvala bezmála jedno desetiletí, se na prahu nového milénia znovu dal dohromady Sbor dobrovolných hasičů Heřmanice.

3.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Heřmaničtí organizovali pro děti z Jedličkova ústavu paraolympiádu

Heřmanice – Naučit se stříkat z hasičských hadic anebo používat minimax. To všechno si zkusily postižené děti z Jedličkova ústavu v Liberci na paraolympiádě, kterou pro ně připravovali po čtyři roky dobrovolní hasiči z Heřmanic.

26.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Všelibičtí nedávno pomáhali sundávat muže, který zůstal zaklíněný na stromě

Všelibice – Zhruba kolem deseti zásahů absolvují za rok dobrovolní hasiči ze Všelibic.

26.11.2009

V obci je skoro každý druhý obyvatel hasičem

Všelibice – Ke sborům na Liberecku s historií, delší než jedno století, patří SDH Všelibice. Sbor letos oslavil 115 let své existence.

19.11.2009

Pořekadlo Jeden za všechny platí i pro soutěže

Jeřmanice – Už od roku 1965 se dobrovolní hasiči z Jeřmanic věnují hasičskému dorostu. Pořádání soutěží pro děti, branných závodů, výletů nebo letních táborů tvoří jádro činnosti sboru dodnes.

19.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Nejlepší družstvo dostává za odměnu model hasičského auta

Jeřmanice – Soutěž, při které jde hlavně o zábavu si vymysleli před několika lety dobrovolní hasiči z Jeřmanic.

12.11.2009

Vratislavice: Dětí mají jako smetí

Liberec - Úctyhodných 140 let své existence slaví v tomto roce Sbor dobrovolných hasičů z liberecké městské části Vratislavice nad Nisou. Sbor byl ovšem podle historických pramenů založen už v březnu roku 1836, ale tehdy ještě nebyl řádně organizovaný.

12.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kvůli ztraceným dívenkám byli všichni na nohou. Našli je hasiči z Vratislavic

Liberec - Tam, kde selhala technika, nastoupila znalost místních hasičů. Když se totiž letos v září ztratily v Liberci dvě dvanáctileté dívky, byla to právě zásahová jednotka hasičů z Vratislavic nad Nisou, která dokázala odhadnout, kde zhruba se děvčata v lese nacházejí.

5.11.2009

Moc zásahů sice nemají, ale pořád vyhrávají

Radimovice - Sbor, který se může pochlubit poměrně širokou základnou dorostu, to jsou dobrovolní hasiči z Radimovic. Zřejmě se řídí heslem – těžko na cvičišti, lehko v boji, protože zásahů mívají jen pár do roka, ale přitom bodují v celostátních soutěžích.

5.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Vybudovali si vlastní zbrojnici

Radimovice - Novou hasičskou zbrojnici, která slouží i jako zázemí pro společenské akce v obci, vybudovali nedávno členové SDH Radimovice.

29.10.2009

VIDEO, FOTO: Novoveští hasiči čistí i studny

Nová Ves u Chrastavy - Již 141 letou historií se může pochlubit Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves. K jeho vzniku přispělo období po roce 1860, kdy se množily případy stále častějších požárů.

29.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Halu s polystyrenem hasili nadvakrát

Nová Ves u Chrastavy - Hned dvakrát museli novoveští dobrovolní hasiči zasahovat u požáru, který se rozhořel na sklonku loňského srpna v hale firmy, kde byly naskládané polystyrenové profily.

22.10.2009

Jindřichovičtí: Máme málo zásahů, tak sportujeme

Jindřichovice pod Smrkem - Jednu z nejmladších členských základen má Sbor dobrovolných hasičů v Jindřichovicích pod Smrkem. Věkový průměr sboru je kolem 23 let. Velitel zásahové jednotky má 29 roků, jeho zástupce 25 let.

21.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V lese hořelo 2 dny po sobě, řádil tu žhář

Jindřichovice pod Smrkem - Dva dny po sobě vyjížděla zásahová jednotka SDH Jindřichovice pod Smrkem na sklonku června loňského roku hasit požár takřka na stejném místě, v lese u Jindřichovic.

15.10.2009

Velitel hasičů: Zásahy jsou za odměnu

Zdislava - Mezi nejmenší sbory dobrovolných hasičů na Liberecku patří sbor z malé obce Zdislavy. SDH Zdislava má sice dlouhou historii, neboť byl založen už roku 1898, ale dnes v něm pracuje pouhých 16 členů, včetně jednoho miminka a tří seniorů nad 70 let.

14.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Soutěž připravuje na 60 rozhodčích

Zdislava - Vlastní noční hasičskou soutěž, která nemá v tomto rozsahu v Čechách obdoby, si vloni vymysleli dobrovolní hasiči ze Zdislavy. Druhého ročníku Hasičské noci pod Ještědem se letos ve Zdislavě zúčastnilo 23 družstev nejen z Libereckého kraje.

8.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Karlinek vymysleli vlastní soutěž

Liberec - Vlastní hasičskou soutěž, která se odehrává v noci, si letos vymysleli členové SDH Karlinky z Liberce. Dali ji název Pohár primátora.

8.10.2009

Karlinští hasiči chtějí o dvě příčky postoupit

Liberec - V porovnání s ostatními sbory dobrovolných hasičů na Liberecku sice hasiči z Karlinek tak často jako jiní k zásahům nevyjíždějí, ale o to víc energie věnují cvičením, soutěžím a organizování společenského života v Karlinkách.

1.10.2009

Chybí nám omladina, podotýkají vesečtí hasiči

Liberec - Jedním z nejstarších sborů dobrovolných hasičů v Liberci je SDH Vesec. Sbor byl založen už roku 1865. V dnešní době má 64 členů, z toho 45 mužů a 14 žen a 5 mladých hasičů do 15 let.

30.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Vesečtí hasiči pomáhali i při výbuchu

Liberec - K výbuchu jedné z tlakových lahví na korbě nákladního vozu značky Avia došlo vloni v květnu na parkovišti před Krajským úřadem Libereckého kraje v Liberci.

24.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hrádečtí hasiči jezdí pomáhat do Žitavy

Hrádek nad Nisou - Od roku 1991 jezdí dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou pomáhat do sousední německé Žitavy. A na oplátku zasahují žitavští hasiči občas na Hrádecku.

24.9.2009

Je to krásná řehole, přiznávají hasiči z Hrádku

Liberec - Jedním z největších a nejaktivnějších sborů dobrovolných hasičů na Liberecku je SDH Hrádek nad Nisou.

17.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Kdyby přijeli o chvíli později, chytne i fara

Křižany - Požár, při kterém rozhodovala každá minuta, vzplál před pár lety v Křižanech u fary. Nejprve začala hořet u fary stodola, stará také několik století. Od ní oheň přeskočil na roh fary.

17.9.2009

Křižanští mají ve sboru i úspěšné družstvo žen

Křižany - Jedním z nejstarších sborů dobrovolných hasičů na Liberecku je SDH Křižany. Sbor byl založen roku 1870, a dokonce se z té doby dochovala i kronika, psaná starou němčinou – švabachem. Dnešní sbor má kolem 48 členů, z toho zásahovou jednotku tvoří 14 mužů.

10.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V muničního skladu šlo o život

Hajniště - Za jeden z nejnebezpečnějších zásahů z poslední doby považují členové SDH Raspenava požár ve fabrice na likvidaci muničního materiálu v prosinci roku 2007 v Hajništi na Frýdlantsku.

10.9.2009

Hasiči: Málokdo zažije to, co my při výjezdech

Raspenava - Dobrá parta, adrenalin při zásahu a společná sportovní klání – to je podle velitele zásahové jednotky SDH Raspenava Jaromíra Hanzla to, co drží dobrovolné hasiče u jejich řemesla. „Málokdo zažije za celý život to, co my za pár výjezdů,“ říká Jaromír Hanzl.

3.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Spoušť po větrné smršti likvidovali 2 dny

Liberec - Jeden z nejnáročnějších letošních zásahů přinesla Sboru dobrovolných hasičů z liberecké čtvrti Krásná Studánka srpnová vichřice. Následky jejího řádění likvidoval sbor celé dva dny.

3.9.2009

Sbor je něco mezi dobrou partou a rodinou

Liberec - Jedním z osmi sborů dobrovolných hasičů v Liberci, které za pár dní představí výstava v Radničním sklípku v suterénu magistrátu, je sbor z liberecké čtvrti Krásná Studánka.

27.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči si vydupali ze země muzeum

Chrastava - V samotném centru Chrastavy, jen pár stovek metrů od náměstí, stojí Muzeum hasičské techniky, které má otevřeno pro návštěvníky od dubna do konce října každý víkend a které vzniklo zásluhou zdejších dobrovolných hasičů.

27.8.2009

Hasiči z Chrastavy: Bez vztahu k lidem to nejde

Chrastava - K jednomu z nejstarších sborů dobrovolných hasičů na Liberecku patří hasiči v Chrastavě. Jejich sbor vloni oslavil úctyhodné 140. výročí své existence.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Skládku odpadu hasili několik dní

Hejnice - Za jeden z nejtěžších zásahů z posledních let dobrovolných hasičů z Hejnic považuje velitel zásahové jednotky Petr Hamáček požár nelegálního odpadu, přivezeného z Německa, před dvěma lety v Dolní Řasnici.

19.8.2009

Hejničtí hasiči by potřebovali novou cisternu

Hejnice - Nejen upožárů vokolí, ale také při likvidování následků přírodních katastrof nebo idopravních nehod nechybí dobrovolní hasiči zHejnic. Sbor patří knejstarším na Liberecku, jeho historie sahá až do druhé poloviny předminulého století.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Lidé museli z domu po výsuvném žebříku

Hodkovice nad Mohelkou - Jedním z největších zásahů Sboru dobrovolných hasičů v Hodkovicích nad Mohelkou za poslední dobu byl požár sklepů v panelovém domě, k němuž došlo 20. července tohoto roku.

12.8.2009

Hasiči: Je přece normální pomáhat druhým

Hodkovice nad Mohelkou - Druhý nejstarší sbor dobrovolných hasičů vbývalém okrese Liberec je sbor vHodkovicích nad Mohelkou. Vznikl před bezmála 140lety původně jako smíšený, neboť 60procent obyvatel Hodkovic tvořili až do roku 1945Němci.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Z rozlomeného auta vyprostili řidiče

Frýdlant v Čechách - Jedním ze zásahů, při němž rychlost rozhodovala o životě, byl výjezd Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant v Čechách k vážné dopravní nehodě osobního automobilu, k níž došlo letos 22. března na silnici č. 2915 III. třídy směrem do Řasnice.

5.8.2009

Nejhezčí je, když člověk zachrání někomu život

Frýdlant v Čechách - První zmínka o organizování a počínání si při případném ohni se datuje v kronice města Frýdlant v Čechách již od roku 1755, kdy byl vydán řád, který ukládal občanům, jak si počínat a pomáhat při ohni, a jak požárům předcházet.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasí se i v půl páté ráno

Horní Řasnice - Škodu za půl milionu korun napáchal požár chalupy vHorní Řasnici vloni včervenci. Místní hasiči byli udomku, který vzplál opůl páté ráno, jako první.

29.7.2009

Řasnický sbor hasičů prochází nyní proměnou

Horní Řasnice - Proměnou členské základny nyní prochází Sbor dobrovolných hasičů vHorní Řasnici na Frýdlantsku. Sbor patří knejstarším na Liberecku, vloni oslavil 140let. Nyní se formuje jeho nová podoba.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Z hořícího domu stihli všichni včas utéct

Liberec - Jedním ze zatím největších zásahů v letošním roce byl pro ludvíkovské hasiče požár domku přímo v Ludvíkově těsně po Novém roce.

22.7.2009

Hasiči: Je to fajn pocit, když někomu pomůžete

Liberec - Přesně 130 let zásahů oslavili vloni dobrovolní hasiči z Ludvíkova pod Smrkem na Frýdlantsku.

  • 1
  • 2

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT