Nyní má již za sebou rekonvalescenci a minulou sobotu si po více než dvou měsících opět zachytal v utkání. Odehrál celých 90 minut v přípravném duelu Liberce s Mostem v Modré u Děčína, kde liberecký tým vyhrál 2:1.

„Co se týká zdravotní stránky, cítím se již stoprocentně v pořádku,“ říká 22letý brankář, který přišel do Liberce těsně před startem minulé sezony ze Sparty. „Letní přípravu můžu absolvovat bez jakýchkoliv úlev.“

Vaše operace byla nejprve posunuta až na termín po semifinále Poháru ČMFS, ale nakonec proběhla dříve…

Ano, původně jsme se dohodli, že po dobu semifinálových zápasů s Brnem budu jistit Zbynďu Hauzra na lavičce. Postup do finále Poháru ČMFS byl totiž pro klub v závěru sezony klíčový, aby se Liberec dostal do Poháru UEFA. Jenže nakonec byly ty bolesti tak silné, že jsem šel „pod nůž“ už začátkem května. Teď ale nelituji. Do Poháru UEFA se postoupilo i tak, a já jsem měl aspoň více času dostat se do zdravotní pohody před letní přípravou.

Jak jste na tom podle svého názoru s brankářskou formou?

Formu prověřují přípravná utkání. Dva a půl měsíce jsem nestál v brance v zápase, už mě svrběly ruce. Proti Mostu jsem si mohl ověřit, jak na tom jsem. Mám z toho dobrý pocit, i když nějaké chybičky tam samozřejmě byly. Věřím, že forma půjde nahoru.

Jak vnímáte brankářskou konkurenci, která je v Liberci? Každý z tří přípravných zápasů odchytal jiný gólman…

Podle mě je konkurence správná, pořád člověka nutí zlepšovat se. Moji brankářští partneři Zbyněk Hauzr i Maxim Uvarenko jsou velmi kvalitní. Kdo z nás bude chytat, to ovšem není otázka pro mě. Máme výborného trenéra gólmanů Veselého, který nás posouvá dopředu a určitě vybere správnou variantu.

Loni jste přišel do Liberce na poslední chvíli před zahájením ligy, takže nemůžete porovnat letní přípravu v tomto klubu loni a letos. Přesto, dá se třeba vypozorovat, jaké je v mužstvu sebevědomí?

Kluci vypadají dobře, ale v této fázi přípravy toho nejde moc poznat. Všichni běháme, je to hodně hektické.