„Tomáš k nám přichází na hostování do konce kalendářního roku. K týmu se připojil v pátek,“ potvrdil informaci sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Šestatřicetiletý odchovanec příbramského fotbalu odehrál v lize téměř tři stovky zápasů a právě kvůli jeho zkušenosti ho vedení ústeckého týmu do kádru přivedlo. „Potřebovali jsme posílit zadní řady. S krajními obránci jsme měli v poslední době problémy. Zranil se nám Dvořák, a když se uzdravil, zranil se zase Hyčka. Situaci jsme tak museli řešit stopery, což nebylo úplně nejlepší řešení,“ vysvětluje Pelc.

Zkušený obránce Janů strávil výraznou část kariéry v kádru libereckého Slovanu. S ním v roce 2002 dokonce v roli kapitána zvedal nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Je to nesmírně zkušený hráč, který má za sebou spoustu ligových i pohárových startů. Pro náš tým bude určitě přínosem,“ dodal Pelc na adresu ostříleného beka.

Ten by se měl v ústeckém dresu poprvé představit už v nedělním utkání v teplickém azylu na Stínadlech, kde Arma od 15 hodin vyzve v důležitém souboji celek Bohemians 1905. „Určitě s ním počítáme,“ přiznal na závěr manažer. (pp)