Jako poslední vstoupí do jarních odvet fotbalová III. třída. V Jihu má nakročeno do přeboru zcela jasně Bílá, kde hraje řada fotbalistů z Dubu i Hlavice. Desetibodový náskok se zdá být při jediné remíze (1:1 Zdislava) dostačující a Bílá by se měla vyšvihnout do okresního přeboru. „Postupu bychom se nebránili, chceme se fotbalem bavit,“ potvrdil hrající šéf Martin Zelinka. Trenér Miloš Linke bude postrádat Linharta, který se vydal na cestu kolem světa, novým je Vopřátko z Hlavice a po zranění se do sestavy vrací Košumberský. Tudíž většina hráčů v Bílé má fotbalově něco za sebou, což bude pro boj o postup rozhodující.

V Severu má „zaděláno“ na postup překvapivě kvalitně hrající Oldřichov. Za podzim ztratil body jen jedinou porážkou (Dolní Řasnice 1:2). „Chceme se pokusit postoupit,“ říká předseda Zdeněk Snadík, který pamatuje památné časy v okresním přeboru. „Sestoupili jsme v roce 1972,“ dodává. Hrající trenér Antonín Vrňata sehrál s týmem dva halové turnaje a pět příprav: „Většinou jsme neuspěli, protože jsme nebyli kompletní, celá obrana byla nemocná. Šest z nás navíc chodilo hrát hokej, Jaroslav Vrňata hraje za Frýdlant. Novým mužem je Jon z Vísky, naopak chce končit Thiel.“

Dá se předpokládat, že druhá Dolní Řasnice až tolik o postup nestojí. V okrese hrála a před časem se funkcionáři nechali slyšet, že raději zůstanou ve svém okruhu, kde jsou kluby do pár kilometrů od sebe. V jižní skupině je na tom nečekaně dobře Zdislava, která sebrala jako jediná body plichtou Bílé, i nováček z Pěnčína, naopak nespokojeni jsou právem v Osečné a také ve Vesci, kde chtějí skončit druzí.

Před týmy čeká jedenáct jarních kol, takže uvidíme, kdo se bude smát po 22. kole. Loni stačilo na postup z Jihu 51 bodů, v Severu 58, ale to hrálo soutěž 14 oddílů.