Pražanky už během prvního poločasu ukázaly, kdo bude na hřišti pánem. Po trefách Elišky Sonntagové a Christiny Marie Burkenroadové vedly 2:0. Kdo čekal, že by mohly svěřenkyně trenéra Josefa Lexy zaútočit ve druhém dějství na vyrovnání, mýlil se.

Sparta totiž přidala další tři góly, do černého mířily střídající Adéla Radová s Karolínou Křivskou. Skóre pak uzavřela svým druhým zářezem na střeleckou pažbu Christina Marie Burkenroadová.

Liberec se v osmičlenné tabulce nachází na předposledním sedmém místě jen díky lepšímu skóre oproti posledním Pardubicím.

První polovinu soutěže zakončí ženy Slovanu soubojem se Slavií, která dosud neztratila ani bod. Hned po zimní přestávce bude na liberecké ženy čekat zápas sezony. Utkají se totiž s Pardubicemi, se kterými budou bojovat o předposlední pozici. Následovat bude duel se Slováckem a s Lokomotivou Brno.

Podle aktuálního postavení soupeřů v tabulce bude nejtěžším protivníkem z tohoto trojlístku Slovácko. Zabrat by Slovan měl hlavně v domácím prostředí, kde v dosavadním průběhu ročníku ještě nevyhrál. Připsal si pouze dva body za dvě remízy s Duklou a se Slováckem.

Nejbližší možnost bude mít proti Slavii, ale ta je velkým favoritem.