V moravské metropoli čekalo na liberecké hráčky sychravé počasí, ve kterém nezačaly dobře. Už v šesté minutě proměnila pokutový kop domácí Desana Dianišková. Stejná fotbalistka zvýšila zanedlouho vedení Brna na 2:0 a hrozivou dvacetiminutovku z pohledu Liberce ukončila třetí trefou Lucie Lišková.

„Nejdřív údajný penaltový zákrok ani rozhodčí neviděla, ale po upozornění od domácích hráček, které jí tykaly, překvapivě pokutový kop nařídila,“ stojí na webu Slovanu.

„Za chvilku uhnula naše zeď střele Dianiškové a v 19. minutě, po chybné rozehrávce, utekla útočnice Brna Lišková a nikým neohrožena dala na 3:0,“ popisují klubové stránky průběh zápasu.

Lokomotiva se posléze soustředila na ubránění tříbrankového náskoku.

„Od té doby Brno začalo zdržovat, postavilo před vápno „autobus“ a naše hráčky nenacházely recept, jak se dostat do gólové šance,“ je uvedeno na webu.

Ve druhém dějství tak měly Liberečanky plné ruce a nohy práce, aby dosáhly alespoň na remízu. A povedlo se. Po gólech Ivany Kantarské, Valentiny Šušolové a Michaely Moťovské si z Brna odvezly bod.

„I v druhém poločasu jsme měly po většinu doby míč na svých kopačkách, ale už přišly i šance a víc než zasloužené vyrovnání.“

„Nejdříve po závaru před brankou dorazila Kantarská, pak z přímáku dobře zamířila Šušolová a v 89. minutě střelou z velkého vápna vyrovnala Moťovská,“ popisují stránky Slovanu.

„Naše hráčky byly na koni a chtěly vyhrát, to ale už nechtěla opět rozhodčí, která zápas ukončila bez minuty nastavení,“ dodává klubový web.

Fotbalistkám Slovanu Liberec patří v osmičlenné tabulce předposlední sedmá pozice se ziskem tří bodů.

Zajímavostí je, že všechny body, které Liberec získal, byly za remízy. Svěřenkyně trenéra Josefa Lexy nadále čekají na první výhru v letošní sezoně.

Zlomit toto prokletí budou chtít už v dalším utkání, v němž se představí v Praze proti Dukle, a to v neděli 20. října od 10.30 hodin.