Do týmu přišel nově jen Martin Vondráček, povolání z béčka 42letý Michael Vacek a Ondřej Pova. Nečekanou kanonádu odstartoval hlavičkou Eimann, dvě přesné hlavy přidal Smolák, tu svoji první jako Lafata. A diváci řvali nadšením. A když Vondráček střelou zakončil únik, nadšení ve Studni nebralo konce. Kdo by to čekal po loňské mizerné sezoně, v níž se domácí jen těžce zachraňovali. Pozvolna však žlutým síly ubývaly a soupeř do půle snížil. Po přestávce, kdy se hosté sami mezi sebou ptali proč vůbec od konce června trénují proti takovému soubotru třikrát týdně, přece jen zabrali a snížili. Navíc, kdyby rána neskončila na břevně a nepokazili útok tři na jednoho, mohlo být drama.

Domácí se nikam nehnali a chytře vyčkávali, kdy obranu dirigovali zkušení Killar s Novákem. „A to ještě máme několik hráčů zraněných a na dovolené," zářil šťastný předseda. "Překvapili jsme soupeře a byli efektivní, i když Desná víc hrála. Bez většího trénování to bylo pro nás dost těžké a náročné, doslova na hraně, ale odmakali jsme to,“ dodal Palán, který v poločase odměnil čerstvého šedesátníka a brankáře Tomáše Tošnera, který rozhodně chce ještě rok chytat.

Branky: 15. a 30. Smolák, 10. Eimann, 33. M. Vondráček - 39. a 55. Vondráček. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Kr. Studánka: Vrábel - Brada, Killar, Novák, Pova - M. Vacek (75. Š. Vondráček), Eimann, Toman, M. Vondráček (89. Palán) - Lang, Smolák.