Fotbalista libereckého Slovanu Bořek Dočkal, poděbradský rodák, byl v podzimní části ankety Zlatý míč o nejlepšího fotbalistu České republiky hodnocen na 33. místě.

Ke konci podzimní části jste utrpěl zranění kotníku, je už nyní vše v pořádku?
Občas to ještě trochu cítím, ale nebrání mi to v tom, abych mohl hrát a naplno trénovat. Já si myslím, že to zranění mělo očekávaný průběh a vše se vyvíjelo, jak mělo.

Jaká byla zimní příprava v Liberci?
Byla tradiční, takže nás ničím nepřekvapila. Jako každý rok se začalo běžkami a postupně jsme se zapojovali do přípravných zápasů, poté se odletělo na Kypr, kde byly ideální podmínky pro fotbal.

Jste v kádru české reprezentace do 21 let, zabydlel jste se v užším kádru Liberce, jaké jsou vaše další ambice?
Nerad bych koukal nějak daleko dopředu. Teď je důležité, aby se nám v Liberci povedl tento půlrok, a my se buď přes ligu, nebo český pohár dostali do evropských soutěží. V létě startuje kvalifikace o mistrovství Evropy, kam bychom se chtěli s jednadvacítkou probojovat.

Jak často jste doma v Poděbradech?
V Liberci momentálně nejsou vhodné podmínky na trénování, takže využíváme hřiště v Nymburce, což je kousek od mého domova, tak se dostanu domů docela často.

Jezdí někdo z vašich příbuzných na vaše zápasy?
Ano, jezdí hodně na domácí zápasy. Většinou si v kabině říkám zhruba o pět lístků. Táta jezdí skoro na každý zápas i se svými kamarády, máma a sestry se také přijedou občas podívat. Skoro na každý zápas tam někoho mám.

(pk)