Překvapení se jmenuje Bílá, která je nováčkem a vede tabulku. Tu pronásleduje Rozstání na 2. místě. V kontaktu je ještě Hrádek B, Rynoltice, Nová Ves i Raspenava. Takže je velice pravděpodobné, že se do I. A třídy posune někdo z Liberecka.

FK Bílá. „Po překvapivém umístění po podzimní části bychom rádi dále pokračovali v trápení hlavních favoritů soutěže na postup, jako jsou Rozstání, Stráž pod Ralskem nebo třeba Rynoltice. V prvním jarním utkání přivítáme na domácím hřišti zkušené Rozstání v zápase, který hodně napoví o současné formě našeho mužstva. Jelikož jsme v přípravě odehráli čtyři utkání ne s moc přesvědčivými výsledky a hlavně výkony, bude to pro nás hodně těžká prověrka,“ říká šéf klubu Martin Ludvík. Bílá - Hejnice dorost 4:1, Zdislava 4:5, Pěnčín 3:2, Jivina 4:4. Odchody žádné nejsou, spíše hráči samovolně odpadávají s přibývajícím věkem nebo s přírůstky do rodiny. Proto kádr doplnili o tři hráče. Jiří Jedounek, který po delší zdravotní pauze přišel z Pěnčín-Turnova, Jiří (Bajza) Kovář a Jiří Vopřátko, ti ale přišli spíše na dohrání než na rozehrání. Hlavním lodivodem je Miloš Linke.

Sokol Rozstání. Od podzimní části se mnoho nezměnilo. Trenéři jsou Mužák Jiří a Rybář Jiří. Pouze hostování Štajera z Mnichova Hradiště se změnilo na přestup a do přípravy se zapojil po delší době Bobek a dále trvá hostování Kotlára z Hlavice. Hráčský kádr brankáři: Kotlár Dušan, Sluka Lukáš, obránci: Botka Michal, Jeslínek Miroslav, Pavlů Matěj, Mikeš Petr, Jaroslav Štajer, Bobek Václav, Kochan Jan, záloha: Passian Roman, Pomeisl Martin, Bím Lukáš, Jirouš Vladimír, Jíra Miroslav, útočníci: Čihula Jan, Zerák Karel, Hrubeš Jan, Tvrzník Jiří. Zimní příprava byla v tělocvičně a odehrál se turnaj v Českém Dubu. Příprava: Vesec 4:1, Pěnčín 2:1, Zdislava 4:0, Doubrava 4:2, dorost Mnichovo Hradiště 2:5, Český Dub 1:2 a vyřazení v poháru s Pěnčín-Turnovem B 2:3. „Také v jarní části chceme hrát na předních místech a skončit do 5. místa,“ potvrdil předseda Ladislav Bím.

Slovan Hrádek B. Trenéři Milan Fujáček a František Šašek mají doplněné mužstvo o Vojtu Holce z Chrastavy. Po podzimu berou béčkaři umístění jako kvalitní a chtěli by nakonec skončit v horní polovině. Tým bude doplňován jak o dorostence, tak i o hráče z áčka, kteří zde budou působit na rozehrání.

Sokol Rynoltice. S podzimní částí panovala spokojenost. Trenérem je Sehnal Pavel a Vacek Jaroslav st. asistentem, Prokop Tomáš je vedoucí mužstva. „S přípravou jsme celkem spokojeni, chtěli bychom se pokusit hrát o čelo tabulky,“ potvrzuje předseda Jiří Postl. Soupiska brankáři: Vacek Jan, Kubínek M., obrana: Spurný, Steklý, Šálek, Stebelský, Kubínek Josef, Šimon, záloha: Vacek Jar.ml., Rudolf, Pudil, Hanzl, Stejkoza, Borsuk, Švarc, Kubínek Jan, Torák, útok: Vacek Tomáš, Kotek M. ml., Vodseďálek, Resl Marek. Příprava Rynoltic: Dětřichov 2:2, Mimoň 0:1, Žibřidice 6:2, Ruprechtice 2:0.

FK Nová Ves. Kádr trenéra Pavla Bartůnka je beze změny. Příprava byla na umělé trávě v Harcově, zimním turnaji na Harcově obsadila Ves druhé místo za VTJ Rapid A. V probíhají sezoně chtějí udržet soutěž i v dosavadním provizoriu hostování po sousedních hřištích.

SK Raspenava. Kádr trenérů Borise Kimy a Leoše Pavlišty je beze změn. V přípravě sehrál tým duely s Markocicemi, Novým Městem a Habarticemi. Uspořádal dva halové turnaje a naposledy prohrál 2:5 v okresním poháru s Jindřichovicemi. „V každém případě se chceme držet na špičce a kdyby se zadařilo, nebráníme se postupu. Každopádně ale chceme být do 5. místa,“ sdělil prezident SK Milan Kyncl.

Spartak Chrastava. Kádr trenérů Petra Rozmajzla a Martina Palečka čítá třináct hráčů, které doplnil po odchodu Holce do Hrádku gólman Petr Zimák z Višňové. Na turnaji v Hrádku Chrastava zvítězila a docílila výsledky: Velký Valtínov 7:2, Stará garda Hrádek 9:1, Hrádek B 6:2, Václavice 6:3, Bílý Kostel 4:3. Nejlepšími střelci turnaje byli Lukáš Jahoda (9) a Petr Rozmajzl (7). Turnaje se zúčastnila celá kostra týmu a předvedla v některých zápasech pár pěkných momentů. Skóre 32:11 hovoří o tom, že útok je dobře připravený na jarní sezónu a obrana taktéž. Spartak bude na jaře stále hostovat v Hrádku a rád by skončil v polovině tabulky.

Sokol Ruprechtice. Jak to tak vypadá, trenér Ondřej Holan bude mít hráčský přetlak. Do přípravy se zapojili mladí gólmani Dvorský a Kuře Procházka, kádr by mohl být vyztužen příchodem Dlaboly z Vratislavic. Ze tří přípravných zápasů prohráli Ruprechtičtí jen s Rynolticemi 0:2. Nové hřiště si budou šetřit, takže po úvodním volném kole hrají za týden v Doubí s Harrachovem. Tým by se měl stabilizovat a jít do vyšší kvality.