Liberecko - Krajský přebor/ Chrastava, Pěnčín-Turnov B a Hrádek bez zisku.

25.8.2014

PĚNČÍN-TURNOV B PADL V KOŠŤÁLOVĚ. Hrající trenér Pěnčína Josef Petřík ml. proniká přes bránícího Grafeka. Foto: Deník/ Zdeněk Matura

Žádná sláva pro liberecká mužstva ve fotbalovém kraji. Chrastava i s novým mužem Jakubem Koubou z Hejnic nechala body
v Sedmihorkách, stejně jako rezerva Pěnčín-Turnova v Košťálově. Gólem ze 2. minuty prohrál Hrádek ve Mšeně a Višňová včera z penalty zvítězila ve Velkých Hamrech.

Sedmihorky – Chrastava 3:2 (2:1)

Hosté měli dvě velké šance, ale ty v 7. minutě Beneš a v 16. Řezka nevyužili. Chrastava však nehrála v nejlepší pohodě, její hráči byli u všeho
o krok později, zkrátka se dvakrát nedařilo. Zato domácí plně využili chybu ve středu hřiště a v 19. se ujali vedení. Na toto odpověděl prudkou ranou Vávra ze dvaceti metrů, ale gól na 1:1 padl o dvě minuty později. Řezka vybojoval míč a Beneš jako zakončovatel neměl problém. Jenže lepší domácí standardky umějí, což předvedli ve 32. při rohovém kopu a Špína doklepl míč do sítě. Chvíli po změně stran se Chrastava radovala podruhé, to když po skrumáži zakončil přesně Řezka. Pár minut trvala remíza, když nedůsledně bráněný Marek měl volnost a jeho bomba skončila třetím gólem domácích. Snaha Chrastavy pokračovala a domácím v 66. pomohlo břevno při střele Chrastavských. Poslední čtvrthodinku hrála Chrastava přesilovku za vyloučení domácího Vaníčka, ale brankově se neurodilo nic, i když při sérii rohů stálo při Sedmihorkách pořádné štěstí.

Branky: 20. a 32. Martin Špína, 55. Marek – 27. Beneš, 53. Řezka. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 6:4, ČK: 79. Vaníček (S). Diváků: 150. Chrastava: Zíka – P. Rozmajzl, Uzel, Žemlička, Bartoš – Vodička, M. Rozmajzl, Vávra (78. Trojan), Cusnir (52. Kouba) – Beneš, Řezka (63. Jahoda).

Košťálov – Pěnčín-Turnov B 2:0 (1:0)

První čtvrthodina patřila hostům, kteří si dokonce vypracovali dvě gólové situace. To ale bylo z kvalitního výkonu vše. Postupně začali domácí ovládat hřiště, zejména svojí bojovností i herní kvalitou. Hosté začali ztrácet a po nedůrazném odkopu překonal gólmana Semenského Stehlík. Pěnčín se potýká se sestavou a také výkon některých hráčů není optimální. Jediným pozitivem v utkání pro trenéra Josefa Petříka ml. (který navíc musel nastoupit) je návrat rekonvalescentů Semenského a Šimka. V závěru se Pěnčín pokoušel o vyrovnání, ale po ztrátě míče přišel rychlý brejk a druhý úspěch obětavých domácích.

Branky: 19. Stehlík, 86. Landiga. Rozhodčí: Gereg, ŽK: 3:3. Diváků: 70. Pěnčín-T: Semenský – Kratochvíl, Šimek (80. Primásek), Šteffan, Veber – Korček, Vanc – Moravec (60. Petřík), Randák, Fingerhut – Žabokrtský (75. Poláček).

Mšeno – Hrádek 1:0 (1:0)

Mšenu na začátku vyšel nacvičený signál po rohu, kdy místo centru do vápna rozehrál míč od branky. Tam naběhl Heinrich a ranou prostřelil všechny hráče ve vápně. Vyrovnaný zápas pak v 17. minutě přinesl velkou šanci hostů, ale po rychlém útoku Hořáka a střele do vápna stačila obrana míč zblokovat. Za minutu posadil Janů rohový kop na hlavu Holečkovi, jenže ten dal nad. Mšeno kontrovalo tvrdou střelou z trestného kopu, která po teči šla mimo. Hostující P. Rob po rychlém kontru vnikl do vápna, jenže slabá přihrávka se stala kořistí domácích. Obrana Mšena si poradila i s centrem Brunera a naopak hosté měli štěstí při koncovce volného hráče, jenž nastřelil tyč. Pak ještě Vašíček vytěsnil prudkou střelu na roh a po ráně Pešata mu navíc pomohlo břevno. V závěru poločasu centr Skrbka sice našel Roba, jenže ten hlavičkoval vedle. Po přestávce se prezentoval střelou vedle Hynek a domácí ve vyložené šanci z metru nastřelili nohy Vašíčka. Poslední šanci zápasu měl hostující Hořák v nastaveném čase, ale také on nastřelil brankářovy nohy.

Branka: 2. Heinrich. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 4:3. Diváků: 50. Hrádek: Vašíček – Holeček, Janů, Hynek, Brožík – Bruner (46. Strnad), Mizera, Haunold, Skrbek (79. Nývlt) – P. Rob (75. Petružálek), Hořák.

Velké Hamry – Višňová 0:1 (0:0)

Hosté narazili na těžkého soupeře, a tak raději vycházeli ze zajištěné obrany a následně zkoušeli brejky. Domácí byli běhaví a bojovní, takže moc šancí ke gólu Višňová ani neměla. Pouze Štrbák po úniku měl dobrou pozici, kterou však zakončil slabě. Hamry zkoušely pozornost Vykoukala, který ale byl vždy na místě. Po přestávce snažili domácí stupňovat tlak, na který však byla Višňová připravena. Nakonec rozhodla gól
z penalty, která byla nařízena za faul na nového muže Višňové – Studničku. Proměnil ji Petr Soukup, ale Višňová se domáhala penalty již předtím, kdy byl sražen Jakl.

Branka: 87. Soukup z pen. Rozhodčí: Milner, ŽK: 2:2. Diváků: 200. Višňová: Vykoukal – Zimák, Kepr st. (62. Mrázek), Melka, Šmidrkal – Dobrovodský, Jakl (90. Holub), Soukup, Kepr ml. – Štrbák (46. Koudelka), Studnička.

25.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Jaroslav Mevald a přítelkyně Jana Šenkýře

Jaroslava Mevalda dnes pohřbí s vojenskými poctami

Zkontrolovali čtyři tisíce lidí na neschopence, udělili i sankce

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Liberec, Jihlava - Zase bez gólu! Na 121 minut natáhli jihlavští hokejisté svoji střeleckou mizérii. V dalším extraligovém utkání marně bušili na branku Liberce a po nemastném neslaném výkonu prohráli 0:2.