Družstvo severních Čech, ve složení Roman Dokládal, Adam Hofman a Lucie Lavičková (všichni Baník Most), Martin Tipta a Eliška Láníková (oba Chemička Ústí n. L.) a Jana Slatinská (Slavia TU Liberec) pod vedením trenérů Pavla Slatinského (Slavia TU Liberec) a Petra Lavičky (Baník Most) hrálo na 22. ročníku turnaje za účasti devíti družstev.

Družstvo severních Čech si vylosovalo účast ve skupině A společně s družstvy severní a jižní Moravy. Rozhodujícím se stalo hned první utkání s družstvem jižní Moravy. Překvapení se konalo v úvodní smíšené čtyřhře, i když Hofman s Láníkovou sehráli vyrovnaně první set. Povinné body dodaly obě čtyřhry (Lavičková s Slatinskou a Dokládal s Tiptou), a když pak Slatinská porazila ve dvouhře Švecovou a Lavičková s Tiptou své zápasy ve dvouhrách prohráli, musel vše zachránit Dokládal. Zápas skončil výhrou „severu“ 4:3.

„S výběrem severní Moravy jsme vsadili na párové disciplíny, ale ani toto rozložení sil nám nepomohlo. Tipta se Slatinskou prohráli ve třech setech smíšenou čtyřhru a Lavičková se Slatinskou prohrály čtyřhru až nečekaně snadno. Protože dvouhry Láníkové, Lavičkové a Hofmana dopadly podle papírových předpokladů pro soupeře, jediné dva body pro nás získali Dokládal s Tiptou ve čtyřhře a Dokládal,“ uvedl trenér Slatinský. Severní výběr prohrál 2:5. Výsledky poslaly severní Čechy do skupiny o 4. - 6. místo, společně s družstvy jižních Čech B a západních Čech.

Cesta k úspěchu se zdála snazší přes družstvo jižních Čech B. První bod získaly Lavičková se Slatinskou, když dokázaly otočit zápas ve čtyřhře. Potom ovšem prohráli Dokládal s Tiptou až příliš snadno čtyřhru. Ve dvouhře Láníková i Tipta prohráli. Takže nepomohlo ani vítězství ve dvouhrách Slatinské a Dokládala. Severní Čechy prohrály 3:4.

„V utkání s družstvem západních Čech už moc možností k taktice nezbylo. Po párových disciplínách jsme prohrávali 0:3. Pak sice Hofman s Dokládalem ve dvouhrách zkorigovali na 2:3, ale Láníková ani Lavičková už ve dvouhrách na své soupeřky nestačily. Prohráli jsme 2:5 a skončili tak šestí,“ dodal trenér.