Součástí kempu a také úspěšného mužstva na FIFPro Cupu 2015 byl také liberecký fotbalista Martin Janošík, jemuž triumf v holandském Rijnsburgu snad dopomůže k angažmá.

„Mám se hlásit na Bohemians 1905, kde absolvuji tréninky a doufám, že se brzy rozhodne. Snad moje výkony na turnaji k něčemu byly," potvrdil levý obránce, který kromě utkání s Rumunskem nechyběl ani jednou a ve vítězném finále proti Španělům odehrál pětapadesát minut.

V Holandsku nejprve odehrál závěr semifinále proti Francii. „Prohrávali jsme 0:1, do poločasu vyrovnali a ve druhé půli zápas otočili na 3:1. Ve francouzském týmu byli i hráči z první ligy, ale od 65. minuty dohrávali o deseti, bez jednoho vyloučeného," popsal Janošík semifinále.

Ve finále proti Španělsku, které smetlo Polsko 4:1, nastoupil od začátku. „Silný soupeř zejména na míči. Šikovní a rychlí kluci, kteří působili do druhé ligy. Prohrávali jsme v zápase bez šancí od 42. minuty. Soupeř posledních dvacet minut odpadl fyzicky a my je přehrávali. Bylo to však bez vyložené šance, až minutu před koncem se po dlouhém míči k vápnu dostal ke střele Jarošík a trefil k tyči remízu. Pak byly penalty a my vyhráli 7:6," řekl k velkému úspěchu českého výběru.

Turnaj se těšil diváckému zájmu i zájmu manažerů. „Byli tam i nějací z Indie," potvrdil Martin, který si pochvaloval jak kemp, tak i zápasové vytížení.

„Vše hodnotím pozitivně, jinak bych neměl šanci. Takhle jsem se snad zviditelnil a trochu se o mně ví," dodal.