K podpoře projektu Uděláme maximum, naplníme stadion, jehož cílem je zaplnit fotbalové ochozy, se připojil také vrchní sládek plzeňského piva Gambrinus Jan Hlaváček.

Jaký máte vztah k fotbalu?
Mám fotbal velice rád. Nikdy jsem ho nehrál závodně, ale asi jako každý sportovec jsem hrál fotbálek jako doplňující sport pro kondici. Rád na fotbal také chodím a přál bych českému fotbalu, aby postoupil zpět do světové špičky, kam patří.

Co říkáte projektu Naplňme stadion, přijď fandit i ty?
Fotbal se hraje především pro diváky, je to show a je třeba diváky na stadion dostat v co největším počtu. To je jedním z nejzásadnějších úkolů klubu a fotbalového týmu. Myslím si, že malá návštěvnost v Česku také trošku souvisí s některými horšími výkony. Navíc vztah výkonu a fanoušků platí i obráceně. Čím více diváků uvidíme na stadionu, tím lepší fotbal se bude hrát.

Myslíte si, že je v silách klubů zaplnit ten svůj stadion?
Myslím si, že to není až tak moc složité. Měl jsem příležitost navštívit všechna velká sportovní klání, od všech tenisových grandslamů přes golfové turnaje, mistrovství světa i Evropy ve fotbale i zápasy v německé fotbalové lize, kde jsou stadiony opravdu vyprodané. Tam je atmosféra úplně jiná. Je to dáno sportovním výkonem, ale i službami, které jsou na stadionu k dispozici. Na stadionech nesmí být fronta na pivo, na párek. Musí tam být nějaký doprovodný program. Lidé tam musí jít za celodenním zážitkem a ne jenom na dvakrát čtyřicet pět minut fotbalu a odejít.

Stal jste se jedním z ambasadorů tohoto projektu. Můžete nějakým heslem motivovat lidi, proč by měli přijít fandit a naplnit stadion?
Mottem by mělo být: Čím více diváků na stadionu, tím hezčí bude fotbal.

Gambrinus odměňuje liberecké fanoušky

Pro utkání 8. kola mezi FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava připravil Gambrinus příjemnou akci. Každý fanoušek, který přijde na utkání, dostane ke své vstupence či permanentce poukázku na jedno pivo Gambrinus. Vypít jej ale musí v den utkání, tedy v pátek 10. září.

Ke každé zakoupené vstupence dostanete na pokladně poukázku na pivo Gambrinus. Majitelé permanentních vstupenek si poukázku mohou vyzvednout před utkáním rovněž na pokladně. Poukázku můžete uplatnit ve vybraných restauracích, kde po zakoupení jednoho piva Gambrinus dostanete oproti poukázce druhé pivo zdarma.

Vybrané restaurace: Plzeňka - Moskevská ulice, Restaurace Depo - Jablonecká ulice, Restaurace Březová alej - Jizerská ulice, Formanka - Sametová ulice, Repre restaurace - Náměstí Míru, Restaurace Sokolovna - Legionářská ulice, Hrádek nad Nisou, Restaurace U Hlavatých - ulice Na Cvičišti, Restaurace U Plaváčka - Střelecký Vrch, Chrastava, Snack bar - Náměstí T.G. Masaryka, Frýdlant, Restaurace Desperado - Blažkova ulice.