Liberec – V pátém kole se konečně Vratislavice dočkaly výhry a stalo se tak v premiéře na zrekonstruovaném hřišti. Nová Ves si spravila chuť po minulé porážce a přehrála Dubici. Hrádek B remizoval v Horní Polici, Rynoltice porazily nováčka z Bulovky a Ruprechtice ve východní skupině se po pomalejším startu dostávají do tempa.

Dubice – Nová Ves

3:5 (1:3)

Hosté hráli s chutí od začátku a ve 2. minutě rána Svobody zasvištěla vedle tyče. Na druhé straně se činil Gregor v brance, když vyrazil trestný kop. V 8. poslal Černý centr na Vondráčka a jeho volej byl gólový. Jenže za deset minut bylo dorovnáno – Grobarčíkův trestný kop byl přesný. Ves byla sice lepší a měla celou řadu šancí, jako například ve 38. Svobodovu ránu z voleje. Ale dočkala se v závěru půle. Nejprve unikl Tomáš Holub a levačka byla znamenitá, pak Svobodův trestný kop ze 40 metrů propadl gólmanovi přes ruce. Hned po změně stran zahrozili domácí a Gregor nohou vyrazil jasný gól. Pak mířila Řezkova hlavička těsně nad.

V 50. se postavil k trestnému kopu Bartůněk a Ves vedla již 4:1. Domácím poté pomohla hodně a hodně přísná penalta, z níž dali na 2:4 a pět minut na to prošel Kulha přes obranu a bylo 3:4. Domácí vycítili šanci, ale po varování v podobě střely Řezky přišel únik T. Holuba a jeho rána k tyči byla nechytatelná. Bylo 5:3 pro Ves, která si ve zbývajícím čase výhru pohlídala.
Branky: 55. z pen. a 60. Kulha, 18. Grobarčík – 40. a 75. T. Holub, 8. Vondráček, 44. Svoboda, 50. Bartůněk. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 3:4. Diváků: 50. N. Ves: Gregor – Bartůněk, Svoboda, Černý, Vondráček (65. Vávra) – Štefan (60. Dobiáš), Novotný, Mrijaj, Malaga – Řezka, T. Holub.

Chrastava – Staré Splavy

6:0 (5:0)
Domácí nastoupili razantně a hned v 1. minutě trhal síť Petr Rozmajzl. Pak hosty zachránila tyč a v 16. proměnil Beneš penaltu za hraní rukou. Pak Beneš z pravé strany lišácky přehodil gólmana na 3:0. Při jednom z dalších útoků vystřelil Vávra tvrdě a přesně z 20 metrů. A za necelou půlhodinu bylo 5:0, když pálil Suk. Půlhodinku podali domácí výborný výkon, okořeněný pěti góly. Dál sice předváděli pohledný fotbal, ale trefil se pouze Suk až v 70, minutě. Splavy, které hodně v závěru faulovaly, byly neškodné, jen ve 34. vystrašili Kosaře pokusem, který skončil na břevně.
Branky: 16. z pen. a 23. Beneš, 28. a 70. Suk, 1. M. Rozmajzl, 26. Vávra. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Chrastava: Kosař – P. Rozmajzl (46. Holinský), Šipula, Žemlička, Bartoš – Cusnir (46. Jahoda), M. Rozmajzl, Vávra (70. Procházka), Mareček – Suk, Bartoš.

Rynoltice – Bulovka
4:1 (1:0)
V ostrém duelu zahájili domácí dobře a přihrávku mezi obránci zužitkoval Zeidler. Bulovka se dostala do šance v 15. minutě, kdy ohrozila branku po rohu. Ve 27. Jan Vacek vyzval ke skórování Zeidlera, ale ten nedal. Hra se poté odbývala mezi vápny s častými osobními souboji. Vyložené šance ale do poločasu již nebyly. Druhou půli začali Rynoltičtí aktivně a brankář Zajíček musel faulovat Jana Vacka. Nařízenou penaltu proměnil Pudil. Krátce nato byl faulován Zeidler a opět byla penalta, kterou Zeidler zužitkoval.

Hosté hrozili ze standardních situací a po jednom z rohů skóroval hlavou Pavlů. Domácí odpověděli dvěma neproměněnými šancemi Jaroslava Vacka, který mířil jen do gólmana. Bulovka pak nastřelila břevno. Tlak Rynoltic přinesl jen jeden gól z protiútoku, když M. Kotek využil přihrávku Zeidlera. Domácí až do konce nepřipustili žádnou změnu ve skóre.
Branky: 8. a 53. z pen. Zeidler, 47. Pudil z pen., 65. M. Kotek – 58. Pavlů. Rozhodčí: L. Bláha, ŽK: 1:7. Diváků: 70. Rynoltice: M. Kubínek – Javůrek, Stejkoza (60. Švarc), T. Vacek, Šimon – Pudil, Ptáček, M. Kotek st., Jar. Vacek – Jan Vacek (80. Spurný), Zeidler (85. Borsuk). Bulovka: M. Zajíček – Capulič (82. O. Zajíček), Zbořil, Franc, Potoč – Tůma (30. Pavlů), Eichman, Hanisch, Židuliak (76. Fanta) – Smolný, Hofman.

Vratislavice – Bílá
2:0 (1:0)
Premiéra na zrekonstruovaném trávníku domácím vyšla, i když se soupeř představil jako kvalitní tým. Vratislavičtí hráli na jeden – dva doteky, středová řada byla kreativní a hlavně všichni podali zodpovědný výkon. Oboustranně to nebyl špatný fotbal, ale domácí v něm měli více šancí. V 5. minutě Preusler nastřelil z 35 metrů břevno a ve 35. po centru zprava a kolmé přihrávce do vápna přišla gólová dorážka Vrány.

Bílá se také snažila o útočení, ale do vyložené gólovky je domácí nepustili. Naopak v 65. po Koutského akci přes dva hráče následovala dobrá spolupráce s Valentou, který zakončil na 2:0.
Branky: 35. Vrána, 65. Valenta. Rozhodčí: Trešl, ŽK: 5:1. Diváků: 70. Vratislavice: Jirák – Preusler, Šidák, Jiskra, Krejčík – Koutský, Vrána, Valenta, Banda – Šifta, Žabka. Bílá: Vítek – Linke, Kratochvíl, Kotrman, Jiránek – Kovář, Bulíř, Ludvík, Trepera – Košumberský, Kauška (70. Zelinka).

Horní Police – Hrádek B
3:3 (2:0)
Dvacet minut bylo vyrovnaných, pak domácí Heřmánek vsítil po rohu gól hlavou. Domácí produkovali spíše nakopávanou, čemuž se hosté přizpůsobili. Police místy hosty zatlačila a po nešťastném pádu na míč hrál hostující bek rukou. Z toho byla penalta a 2:0. Ve II. půli již hrál Hrádek po zemi, čímž získával navrch (v 50. nebyl Kovačovi uznán gól z dorážky). A během šesti minut vstřelil domácím tři góly. Nejprve Farský využil hlavou rohový kop a za chvíli stejný hráč opět hlavičkou zužitkoval centr Bobvoše a přihrávku Šaška.

Následně po několika narážečkách mezi Bobvošem a Holcem zakončil gólem Černohorský. Hosté byli lepší, a je jen škoda, že zahráli špatně ofsajd systém, z něhož osamocený Kalina vyrovnal. Domácí měli ještě ke gólu blízko v 80., kdy Kubeš trefil Marka na brankové čáře. Spolehlivě zachytal Michal Rob.
Branky: 21. Heřmánek, 35. Benda z pen., 66. Kalina – 56. a 59. Farský, 61. Černohorský. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 3:3. Diváků: 30. Hrádek: M. Rob – Dočekal, Marek, Novák, Scheufler –  Kovač, Holec, Šašek, Š. Fujáček (56. Bobvoš) – Černohorský, Farský (77. Jiřišta).

Rozstání – Bukovany
2:5 (2:2)
Domácím vyšel začátek a po trestném kopu Passiana se trefil hlavičkou Roll. Po jednom z řady útoků domácích byl faulován Roll, ale sudí nechal výhodu, z níž zvýšil náskok Pavlů. Rozstání vedlo v pohodě 2:0, ale v dalších minutách jakoby umřelo na krásu. Ve 33. přišel trest v podobě hlavičky Králíka, jenž proměnil centr. Za tři minuty na to napřáhl zpoza vápna Ujka a bylo srovnáno na 2:2.

Po přestávce vyšel hostům útok a z něho Neliba z ostrého úhlu překvapil Kotlára k bližší tyči. Tím začaly hrozné minuty domácích, protože trestný kop Neliby skočil před Kotlárem na 2:4. Třetí branka během osmi minut padla po centru z kopačky Sedláka a bylo 2:5. Domácí se ještě zoufale snažili něco s výsledkem udělat, ale všechno bylo bez koncovky.
Branky: 3. Roll, 23. Pavlů – 55. a 59. Neliba, 33. Králík, 36. Ujka,  62. Sedlák. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Rozstání: Kotlár – Čihula, Štajer, Botka (46. Kochan), Mikeš – Pomeisl (60. Jirouš), Passian, Drbohlav, Pavlů (69. Zerák) – Smrž, Roll.

Ruprechtice – Víchová
5:2 (3:1)
Domácí Kusebauch po zmatcích ve vápně skluzem dopravil míč do sítě. Ruprechtice měly v aktivitě převahu, ale z řady šancí se ujala až střela Rampáčka po rohu. Hosté pak kopali hodně lacinou penaltu, kterou Holub vyrazil na tyč, ale proti dorážce byl bezmocný. Hosté ožili, ale za faul na Kusebaucha penaltu proměnil Macaj a Ruprechtice vedly 3:1 před koncem poločasu.

Po přestávce přidal svůj druhý zásah Kusebauch – po trestném kopu hlavou. Domácí tím pádem zvolnili a Víchová snížila na 2:4. Ruprechtičtí častokrát končili v ofsajdu nebo střelecky selhávali v šancích. Pátý gól si tak zařídili hosté sami po hlavičce Bujárka.
Branky: 7. a 55. Kusebauch, 30. Rampáček, 43. Macaj z pen., 76. vlastní – 38. P. Hartig, 62. Z. Hartig. Rozhodčí: T. Vacek, ŽK: 0:2. Diváků: 70. Ruprechtice: Holub – Tichý (57. Morávek), Rampáček, Macaj, Šrůtek – Javůrek (46. Velek), Vrtal, Průcha, Hošic – Kusebauch (69. Kocián), Antoš.

I. B třída západ –  Doksy B – V. Valtinov 5:1.

14. V. Valtinov 5 0 0 5  4:22  0

I. B třída  východ – Žel. Brod B-Jenišovice 7:0, Mšeno B-Plavy 1:2, Rokytnice-Držkov 1:5, Lučany-V. Hamry B 1:0, Rovensko-Kokonín 2:1, Nová Ves n. P.-Zásada 1:4.
1. Lučany  5 4 1 0 11:5  13
2. Držkov 5 3 1 1 19:7  10
3. Zásada 5 3 1 1 13:8  10
4. Žel. Brod B  5 3 0 2 16:9   9
5. Rovensko 5 3 0 2  9:13  9
6. Kokonín 5 2 1 2  7:6   7
7. Ruprechtice 5 2 1 2 13:13  7
8. Jenišovice 5 2 1 2 10:15  7