A zrovna v situaci, kdy jeho Osečná remizovala s konkurentem ze Zdislavy 3:3. Osečná sice stále vede tabulku o bod před Zdislavou, ale do konce soutěže zbývají ještě dva zápasy. Takže Vojta před koncem neví, jestli jeho tým postoupí. „Samozřejmě chci, aby jsme postoupili do okresu, protože kvalita hřišť ve III. třídě je u většiny soupeřů hrozná,“ přiznává. Poslední střelecká absence jde zřejmě na vrub jeho přípravě na maturitu, kterou právě v těchto dnech dělal na Střední průmyslové škole stavební v Liberci. „Kvůli tomu jsme tréninky vynechával,“ říká střelec jarních dvanácti branek. Devatenáctiletý Pokorný hraje čtvrtým rokem za dospělé. Začal s fotbalem v elévech, za starší žáky nastupoval v Českém Dubu, kde také dva roky působil v mladším divizním dorostu. Odtud se vrátil rovnou mezi dospělé a stihl rok okresní přebor.

O minulém víkendu mohla Osečná rozhodnout o svém postupu, protože hostila Zdislavu. V zápase vedla do poločasu 3:1, ale nakonec se konala plichta 3:3. „Fotbal byl do poločasu z naší strany dobrý, takže jsme byli až moc spokojený. Ve druhém poločasu se z naší strany povolilo, asi jsme již slavili. Ještě před koncem jsme vedli 3:2, ale v posledních vteřinách jsme inkasovali potřetí. Gólmanovi vypadl míč z ruky a hosté ho dokázali dorazit do sítě. Smolný gól, ale dorážka pak nešla chytnout,“ připomíná Vojta.

„Ale hrajeme dál. Zbývají dvě kola, ve kterých nesmíme zaváhat, protože Zdislava má lepší los. Nás čeká nejdříve venku nebezpečné béčko Stráže a pak doma Branžež,“ počítá střelec. Ten má nabídku z fotbalových Pěčic, které hrají I. B třídu. „Starší brácha tam chytá, takže jim dal tip. Uvidíme. Když se postoupí, tak zůstanu, když ne, tak bych to na Mladoboleslavsku zkusil, jestli bych se v jejich mladém kádru prosadil,“ říká. Vojtěch se zatím nechce zapojit do pracovního procesu. „Zkusím rok studovat angličtinu a pak bych se pokusil o studium na bakaláře,“ říká o své budoucnosti.

Ta fotbalová pokračuje o víkendu. „Bylo by vhodné, abych se ve Stráži střelecky prosadil. jenže den předtím máme tradiční Kundratickou lávku, a to je vždy nebezpečné. Musíme ale radovánky s pitím oželet a v neděli vyhrát. Je mi jedno, jestli dosáhnu na třicet gólů, hlavně abych pomohl mužstvu k postupu,“ dodává útočník SK Osečná.