Docela brutálně se včera fotbalisté VTJ Rapid Liberec vypořádali ve finále krajského poháru se soupeřem z Velkých Hamrů, kterému nasázeli osm gólů!
Po vítězství 8:0, které je historicky rekordní ve finále této soutěže, postupují do celorepublikového Ondrášovka Cupu 2011/12.

„Projevily se zkušenosti z krajského přeboru a ukázalo se, že našich osm vítěných zápasů za sebou v mistrovské soutěži nebyla náhoda,“ uvedl trenér vítězů Petr Rachlický po triumfu nad soupeřem, který se jako první účastník I.A třídy dostal do finále poháru Libereckého kraje.

Z Velkých Hamrů přijel plný autobus fanoušků, kteří vytvořili velmi hezkou atmosféru a povzbuzovali i za beznadějného stavu, aby jejich miláčci dali alespoň jeden čestný gól. To se nepodařilo. Zdálo se, že Hamrováci se nedokázali adaptovat na menší rozměry hřiště ve Svojsíkově ulici, ale projevily se samozřejmě také individuální schopnosti a nacvičené kombinace vojáků.

Ti dali úvodní gól v 6. minutě po hezké uličce na Hegra a skóre pak už koncentrovaně navyšovali, do poločasu bylo prakticky rozhodnuto.
Nejhezčí brankou byla střela Rašína na 7:0 z takřka nulového úhlu od rohového praporku. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen autor dvou gólů Jan Landyš.

Trenér poražených Vladimír Mařas konstatoval: „Mrzí mě, že jsme nepodali takový výkon, jako v semifinále doma se Mšenem. Dnes jsme nebyli důstojným soupeřem, měli jsme to odehát líp. Nicméně finálovou účast považuji pro náš klub za úspěch.“

Branky: 16. a 54. Dospěl, 28. a 47. Landyš, 6. Hegr, 42. Soukeník, 67. Rašín, 81. Dinh. Rozhodčí: Rakouš – Vokřínek, Vydra. ŽK: Soukeník, Řeháček – Jiříkovský. Diváků: 240. Střely na branku 15:3, mimo 5:7, tyče 1:0, rohy 6:3, fauly 15:16, ofsajdy 4:4.

VTJ Rapid Liberec: Zíka - Stárek, P. Halama, L. Halama, Poživil - Řeháček (66. Krejčí), Rašín, Landyš, Soukeník - Dospěl, Hegr (73. Dinh). Trenér Rachlický. Velké Hamry: D. Míček - Jiříkovský, Szirti (46. V. Prousek), L. Prousek, Horna - Průcha (46. Říha), Tomeš, Kobr, Mihálik - Urbanec (62. Zajíček), Pešat. Trenér Mařas.