Liberec jun. Mladá Boleslav jun. 3:2 (0:1)

„Jsem hlavně rád, že zápas měl vítězný konec," ulevil si po divokém průběhu liberecký trenér Jiří Chytrý. „Nezačali jsme nejlépe, vázla kombinace. Soupeř hrál jednodušší hru a byl nebezpečnější, nicméně paradoxně jsme měli dvě největší šance první půle my. Drobílek a Moustapha je ale neproměnili. A pak jsme si dali vlastní gól… Cením si toho, jak tým dokázal ve druhém poločase průběh otočit. Závěr byl hektický, ale zvládli jsme to."

První střelu na branku vyslal v 15. minutě domácí Moustapha po samostatné akci, ale brankář Středočechů Hankić si poradil, stejně jako v 21. s pokusem Daniela. Na druhé straně technickou střelu zkušeného Opiely v 31. bez problémů kryl domácí gólman Martin Zoul..

O minutu později reklamoval Slovan po zákroku na Ilka penaltu, leč sudí Kalenda nařídil jen odkop od boleslavské branky.

V 34. přišla obrovská šance Slovanu, když Dydowicz uvolnil Moustaphu, ten šel sám na brankáře, ale neprostřelil ho.

V 41. si po centrovaném míči, pro který si šel v pohodě Zoul, dal domácí pravý bek Ilko vlastní gól. Dezorientovaný bek poslal naslepo malou domů do protipohybu brankáře…

V poločase trenér Chytrý dvakrát střídal, Soběslav se vysunul do zálohy. Liberec se zlepšil a trvale ohrožoval branku hostů. V 56. po hezké akci Moustaphy a Daniela pálil Drobílek, pozorný Hankić však vyrazil na roh. V 61. byl však již po krásné akci a kolmé přihrávce Daniela na Drobílka krátký 1:1. V 63. nastřelil Moustapha po sólu tyč. O čtyři minuty později připravil africký mladík tutovku pro Daniela, jemuž skočil do střely do odkryté brány obránce.

Ale hned v 68. si Moustapha N´Diyae vše vynahradil a pohotovou ranou poslal Slovan do vedení. V 74. opět zaduněla tyč boleslavské branky, tentokrát se o to postaral střídající Jánošík. A tentýž hráč po další chytré akci výborného Moustaphy v 80. zvýšil na 3:1.

Hosté však nekapitulovali a v 85. snížil Horák hlavou na 3:2, v 88. pak sólo Synka zlikvidoval dobře vyběhnuvší Zoul. V nastaveném čase chodil na rohové kopy i boleslavský gólman, ale Liberec již výhru udržel.

„Po dvou kolech je brzy něco hodnotit, ale ukazuje se, že v juniorské lize se bude hrát velmi ofenzivní fotbal," míní Jiří Chytrý. „Tím, že tu odpadá strašák sestupu a nehraje se ani o žádný postup, dávají hráči více vyniknout své fotbalovosti."

Branky:61. Drobílek, 68. Moustapha N´Diyae, 80. Jánošík 41. vlastní (Ilko), 85. Horák.Rozhodčí:Kalenda.ŽK:Soběslav, Moustapha, Kmoníček, Patka Tvrdý.Diváků:120.Statistiky utkání:střely na branku 10:5, mimo 7:8, tyče 2:0, fauly 13:16, ofsajdy 5:2.Slovan Liberec:Zoul Ilko (86. Šulc), Soběslav, Pokorný, Beníšek Vasilko (62. Jánošík), Bouška (46. Patka) Drobílek (77. Kmoníček), Daniel, Dydowicz (46. Černý) Moustapha N´Diyae.Trenér:Jiří Chytrý.FK Mladá Boleslav:Hankić Baster, Šimek, Hošťálek, Tvrdý Mižič, Láncz (82. Křapka), Mehanovič (72. Šťastný), Honc Opiela (72. Horák) Synek.Trenér:Milan Pechanec.