Višňová ťuká na divizní bránu?

Liberecký kraj – Neuvěřitelný podzim prožívá Višňová. Opět totiž vyhrála a její náskok na první pozici je přímo úchvatný. Doubí se v závěru půlsezony probralo a vstřelilo v derby Hrádku čtyři góly. Pěnčín-Turnov B také završil podzim výborně a jistě bude v pohodě i na jaře.

11.11.2013

DOUBÍ PORAZILO V DERBY HRÁDEK 4:2. Uprostřed mezi bránícími hrádeckými protihráči je v tmavém doubský záložník Koťátko. Foto: Deník/ Vít Černý

Desná – Pěnčín-Turnov B 0:2 (0:1)
Na umělé trávě se hostům moc dobře nehrálo, proto úvod zápasu nebyl tak jednostranný jako v dalším průběhu. Po trestném kopu domácích ve 22. minutě předvedli hosté to, co je zdobí – rychlý kontr a na jeho konci byl přesný Korček. Rychlý přechod do útoku mají Pěnčínští zmáknutý, ale prosadil se jen Daniel Škréta v 63. Skóre měli navýšit Randák, který dvakrát označil tyč, jednou konstrukci nastřelil Zdražil. Navíc Tvrdý a po něm Korček neuspěli v sólových nájezdech. Lepší Pěnčín měl utkání pod kontrolou, domácí se dostali do příležitosti pouze v 80., kdy útočník šel z boku sám na branku, ale vůbec ji netrefil.
Branky: 22. Korček, 63. D. Škréta. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Pěnčín-T: Hyka – Tvrdý (85. Nedošetko), Šteffan, Matoušek, Čermák – Kunst, Korček – Bezemek (70. J. Škréta), Zdražil, Randák – Šulc (44. D. Škréta).

Doubí – Hrádek 4:2 (2:0)
Úvodní oťukávání bylo ukončeno v 9. minutě, kdy po dlouhém pasu Broschinského poslal Rydval míč na Haunolda, a ten ho ve skluzu dopravil do odkryté brány, takže Doubí vedlo. V 17. s chutí hrající domácí předvedli další moment, v němž Netolický uvolnil Koťátka, jehož střelu gólman Vašíček sice ztlumil, ale Netolický pohotově doklepl na 2:0. Do poločasu mohlo Doubí navýšit Tomanem, jenže střela neměla gólové parametry. Hrádečtí za poločas výrazněji neohrozili domácí bránu, ale to se změnilo v 53., kdy trestný kop dopravil hlavičkou do sítě Hetver. Bojovný tým domácích odpověděl již za tři minuty, kdy muž zápasu Rydval utekl po křídle a našel následně Netolického hlavu – 3:1. Rydval se za chvíli dostal do další gólovky, jenže prudkou střelou netrefil zařízení. Další ránu mu zlikvidoval Vašíček. V 82. se dostal za hostující obranu Toman a ranou šanci využil na 4:1. V závěru utkání hosté snížili z ojedinělé akce Kovačem.
Branky: 17. a 56. Netolický, 9. Haunold, 82. Toman – 53. Hetver, 87. Kovač. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Doubí: Mohr – Macháček (82. Kabát), Broschinský, Dospěl, Fronc (66. Kahl) – Zradička (78. Kosiewicz), Toman, Koťátko, Rydval – Netolický, Haunold. Hrádek: Vašíček – D. Holeček (68. Antoš), Brožík, Bruner, Hnízdo – Hůla, Rumler, (46. I. Kovač), Mizera, Hetver (83. Š. Holeček) – Vinš, Hořák.

Česká Lípa – Višňová 1:3 (0:2)
Plný autokar z Višňové viděl další výhru svých miláčků, tentokrát na horké půdě na jaře ještě třetiligové Lípy. Višňováci dali o sobě vědět v 5. minutě střelou Soukupa, který za deset minut proměnil penaltu za faul na Koudelku. V 17. minutě měli hosté dvě šance Jaklem, domácí Šlechta zahrozil ve 23. minutě. Hostům se dařilo a po trestném kopu Šmidrkala prodloužil míč na zadní tyči hlavou Kepr st. a Jakl prostřelil gólmana na 0:2. Na další šanci Višňové nedosáhl o kousíček zcela osamocený Jakl. Ve 38. měli domácí největší šanci, když Veselý vyrazil míč a dobíhající Šlechta ze sedmi metrů přestřelil. Hosté Lípu přehrávali a ve 40. Soukup po obejití dvou beků ve vápně střílel těsně vedle. Druhou půli začala Višňová zbytečným rohem, po němž inkasovala z hlavy Milera. Branka domácí nakopla, byli lepší v poli, ale bez šancí. V 58. Soukup nezištně přihrál Jaklovi, jenž ve vápně napálil míč pod břevno na 1:3. V 74. měl na noze další úspěch Jakl, jehož gólovku špičkou kopačky zmařil brankář. Lípa ještě ke konci měla možnost po trestném kopu Čvančary, ale jeho střelu obrana zblokovala.
Branky: 46. Miler – 28. a 58. Jakl, 15. Soukup z pen. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 3:2. Diváků: 200. Višňová: Veselý – Zimák, Kepr st., M. Mazánek, Šmidrkal – T. Mazánek, Soukup, Koudelka (82. Mokrý), P. Melka (48. Kepr ml.) – Jakl (90. Martinů), Dobrovodský.