Chrastava sice vyhrála, ale dost se natrápila. Višňovská paráda ve Skalici za tři body.

Hejnice – Česká Lípa 1:2 (0:1)

Hosté překvapili domácího gólmana nenápadnou střelou, která byla gólová.

Čtvrt hodiny začali mít Hejničtí navrch, bratři Neumannové své šance však neproměnili. Domácí se domáhali dvou penalt za zákroky na Koťátka a Sirůčka. Ještě před poločasem byli vyloučeni kohouti Zrubec a Müller. Hrálo se tak deset na deset.

Hodně zle bylo při druhé brance hostů, které předcházel útočný faul, který sudí přehlédl. Navíc se Hejnice domáhaly třetí penalty, za ruku soupeře. Do hry je dostal gólem Kobr, jenže vyrovnání se nedočkaly. Navíc v samém závěru jim byl vyloučen ještě Matěcha, za což se na rozhodčího dost zlobí.

Branky: 59. Kobr – 6. Müller, 56. Válek. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 5:3, ČK: 43. Zrubec, 90. Matěcha – 43. Müller. Diváků: 70. Hejnice: Kanta – Sirůček, M. Malinský, Matěcha, P. Neumann – Koťátko, Matouš, Zrubec, Šorejs – D. Neumann (81. Havel), Kobr.

Chrastava – Velké Hamry 2:1 (1:0)

Hamry dost domácí zaskočily otevřenou hrou a hned po chybě zadáků zahrozil Barcuch. Domácí se představili po akci Henzla a koncovce Beneše. Po vyraženém trestném kopu Štajnera poslal Henzl míč do břevna. Neuspěl ani po rohu zakončující Studnička, který se po chvíli zapsal mezi střelce po rychlé kombinaci. Hosté dokázali domácího favorita potrápit a po střele Vodrážky se vyznamenal Zoul. Jenže z následného rohu kapituloval po koncovce nepokrytého Hlubučka. Navíc za pár minut poslal v šanci Barcuch střelu nad a ránu stejného střelce

likvidoval chrastavský gólman. Ten opět zasahoval po koncovce hostů a Chrastavu podržel. Domácí se probudili a v 62. po rychlé akci zakončil těsně vedle Henzl. Po další akci na levé straně v podání Kouby však zakončil dorážkou Beneš – 2:1. Domácí kanonýr později nastřelil tyč, jenže Hamry se nevzdávaly a šly za bodem až do posledních vteřin. I proto byl závěr dost nervózní.

Branky: 41. Studnička, 65. Beneš – 47. Hlubuček. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 0:1. Diváků: 450. Chrastava: Zoul – Melichar, Žemlička, Uzel, Henzl – Sandr (61. Sochor), M. Rozmajzl, Štajner, Kouba (83. Wolf) – Beneš, Studnička (89. P. Rozmajzl).

Frýdlant – Sedmihorky 3:2 (2:2)

Frýdlant zahájil aktivně a po dlouhém autu se ve 2. minutě prosadil hlavičkující Stýbal. Pak přišel další dlouhý aut Štrbáka z druhé strany za obranu, na který si naběhl Šena a nadvakrát propasíroval míč přes gólmana Špínu. Po gólech se hra vyrovnala a před sedmihorským útočníkem skluzem zachraňoval Coufal, jenže do vlastní brány. Hrálo se ve svižném tempu před oběma brankami a po krásném centru Kutílka nechal hlavičkou Částek vyniknout brankáře. Před půlí došlo k nedorozumění brankáře s obráncem a hostující Marek pohodlně vyrovnal. Až do 65. minuty se čekalo na další gól, který po trestném kopu Šindeláře vstřelil Stýbal hlavou. Poté Sedmihorky zatlačily domácí a až do konce to byly pro domácí nervy. Červinkův pokus zastavil na brankové čáře Linhart a v samém závěru hlavičkoval hostující hráč po rohu vedle.

Branky: 2. a 65. Stýbal, 13. Šena – 18. vlastní, 35. Marek. Rozhodčí: J. Blaschke, ŽK: 4:3. Diváků: 150. Frýdlant: Höfler – Peml (89. Šorm), Drobný, Linhart, Šena – Coufal, Částek, Kutílek (45. Šindelář), Plesar – Štrbák, Stýbal (90. Ponc).

Skalice – Višňová 0:2 (0:1)

Domácí byli od začátku aktivnější a lepší. Višňová ve velkém nasazení hrála zezadu a spoléhala na brejky. Skalice hosty mačkala a Vančura zazdil velkou možnost. Hosté ohrozili branku po čtvrt hodině – nejprve Dobrovodský nad a pak Štrbákovi chyběl krůček. Po spálené šanci domácího

Lebrušky se povedl hostům útok, na jehož konci se Štrbák neukvapil a našel ještě výhodněji postaveného Dobrovodského a bylo 0:1. Štrbák byl při chuti a nůžkami poslal míč do tyče. Přitom se většinu času hrálo na polovině hostů. Hned na začátku II. půle Štádler

těsně minul a pak ve vyložené šanci za deset minut přestřelil. Domácím se stále nedařilo zakončit své akce, proto se vysouvalo více hráčů. Tím pádem Višňová mohla útočit do otevřené obrany. Štrbák ještě po akci Lachmana a Šmidrkala nedal, ale za chvíli byl sražen posledním obráncem, který za faul dostal červenou. Šmidrkal však trestný kop namířil vedle. V závěru předvedl velké sólo přes celé hřiště Milan Mazánek. Brankář mu stihl střelu vyrazit, ale dobíhající Dobrovodský měl prázdnou branku – 0:2. Velké překvapení a Višňová veze 3 body.

Branky: 35. a 88. Dobrovodský. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:2, ČK: 85. Pollach (S). Diváků: 100. Višňová: Vykoukal – Netolický, Šmidrkal, T. Mazánek, Zimák – Koťátko, Koudelka (54. Kepr), M. Mazánek, Dobrovodský – Holub (65. Lachman), Štrbák.