Tak to tu ještě nebylo. Fotbalový titul už mohou v posledním kole první ligy získat jen dva kluby, liberecký Slovan a Viktoria Plzeň. A právě tito dva soupeři se dnes v podvečer střetnou v souboji o všechno. Velké finále uvidí beznadějně vyprodaný stadion U Nisy, to znamená deset tisíc natěšených fanoušků. Je to zvláštní, ale v Liberci od památného zápasu s Liverpoolem nikdy nebyla taková sháňka po lístcích, ani na věhlasný AC Milán, ani na Spartak Moskva. Tentokrát chce být přímo u toho každý. Někteří fanoušci dokonce na internetu nabízí několikanásobné částky za vytouženou vstupenku.

Kdo ale vzácné lístky nesehnal, nemusí smutnit, na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci se totiž chystá projekce zápasu (více čtěte zde). Tam se také může slavit třetí liberecký titul v historii. Ovšem i když liberečtí titul nezískají, na náměstí mohou všichni hráče ocenit za fantastickou sezónu, i bez titulu.

Zápas mezi Slovanem a Plzní je nyní hlavním tématem. Fanoušci se přou na internetových diskusích, v hospodách se řeší, jak tento mač dopadne. Činí se i sázkaři, kteří věří Plzni, obhajující titul z loňského roku. Naopak bookmakeři favorizují domácí Slovan.

Do Liberce se chystá i početná výprava ze západu Čech. (více o fanoušcích z Plzně zde) „Přijet má až tisíc lidí, musíme se připravit," řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Na stadionu se předpokládá bouřlivá atmosféra. Ovšem plzeňští i liberečtí fanoušci patří k těm slušnějším, žádné excesy se proto neočekávají.

Vyvrcholení ligy bude přímo na tribuně sledovat i řada skautů z nejlepších evropských lig. O kvalitě souboje vypovídá i počet reprezentantů. V Plzni je to namátkou Petržela, Bakoš, Kolář, Pilař, či Limberský, na straně Slovanu Breznaník, Štajner a Gebre Selassie.

Zápas řídí Pavel Královec, sudí Franěk se nelíbil domácím. Královec je mezinárodní rozhodčí a má zkušenosti i z prestižní Ligy mistrů.

Preview zápasu: Zlomí Slovan prokletí posledních kol?

ZÁPAS ROKU

Kde: Stadion U Nisy

Kdy: Dnes v 17.30 hodin

Kdo: Slovan Liberec proti Viktorii Plzeň

O co jde: Slovanu stačí bod a vyhraje ligu, Plzeň musí vyhrát. Vítěz postoupí do předkola Ligy mistrů

Rozhodčí: Zápas píská Pavel Královec, Fraňka Liberec odmítl.

Diváci: Zápas bude sledovat vyprodaný stadion, tedy 10 tisíc lidí. Tisícovka přijede z Plzně.