V deseti zápasech soutěže se představilo jedenáct týmů Liberecka, z nichž pak neuspěli doma jen vojáci z VTJ Rapid Liberec B. Jediné okresní derby Bílý Kostel – Bulovka skončilo výhrou domácích. Body si připisovaly Ruprechtice, Hodkovice, Bílá, Hrádek B a Krásná Studánka v Rokytnici, naopak bez bodu dopadly Raspenava a Rozstání.

Nová Ves – Horní Police 3:1 (0:0)
Ves měla navrch, jenže všechny střely jejich hráčů byly nepřesné a nebo neprošly přes bránící protihráče. Nejblíže brance měli domácí ve 33. minutě, kdy Dobiáš hlavičkoval do břevna.

Po přestávce zahájili domácí náporem, ale neprosadili se Kropáček ani Žák. Nakonec se Ves dočkala po hodině hry, kdy vystřídal Čermák a hned vstřelil po narážečce gól. Pak přidal druhý gól po přihrávce Vávry Kropáček. Jenže domácí to až příliš uklidnilo a Flieger využil trestný kop. Jenže drama hned za minutu odmítl Čermák, který zužitkoval přihrávku Štefana a po obtočení kolem hráče zajistil všechny body.
Branky: 60. a 86. Čermák, 70. Kropáček – 85. Flieger. Rozhodčí: Mečíř, ŽK: 5:1. Diváků: 50. N. Ves: Kverka – Junek, Bartůněk, Malaga, Dobiáš – Vávra, Novotný, Mrijaj, Vondráček (60. Čermák) – Kropáček, Žák (80. Štefan).

Bílá – Doksy B 2:1 (0:1)
Hosté i bez posil z áčka hráli bojovný fotbal a domácí moc příležitostí je pořádně ohrozit neměli. Pouze Hrstka po individuální akci nevyzrál na brankáře. Doksy hrozily ze standardních situací a po jednom z rohu se prosadil jejich Kýček. Bílá se ve zbývajícím čase do poločasu snažila marně o nápor.
Přesto byli domácí po změně stran aktivnější a měli víc střel, jenže vyrovnat se jim podařilo až v 70. minutě po tečované střele Kotrmana. Tento úspěch je povzbudil a v náporu měli další šance. Za sedm minut dokonal obrat pro Bílou Jiránek, který z trestného kopu překvapil brankáře. Další změnu odmítl po sólovém úniku domácí Kotrman.
Branky: 70. Kotrman, 78. Jiránek – 42. Kýček. Rozhodčí: Coufal, ŽK: 2:4. Diváků: 80. Bílá: Kočí – Linke, Kotrman, P. Kovář, Kratochvíl – Hauer, Hrstka (60. Kauška), J. Kovář, Bulíř (55. Ludvík) – Linhart, Jiránek.

Bukovany – Rozstání 1:0 (0:0)
Čtvrt hodiny trvalo hráčům Rozstání než srovnali krok. Poté ve vyrovnané hře měli několik zajímavých rohových kopů, jenže z nich se neprosadil Botka, který měl na hlavě
a v dorážce velmi dobré šance. Slabá hra hostů nepřinesla útočné akce, které by ohrozily domácího brankáře a ve druhém poločase ho prakticky nezaměstnaly. Bukovany toho také moc nepředvedly, ale nakonec byly úspěšné po trestném kopu, který doplachtil do vápna a tam Najman rozhodl. Hostům chyběla v utkání větší bojovnost.
Branka: 68. Najman. Rozhodčí: Trešl, ŽK: 0:2. Diváků: 30. Rozstání: Kotlár – Čihula, Štajer, Roll, Botka – Pavlů (61. Zerák), Drbohlav, Passian, Pošva (49. Mikeš) – Smrž (69. Tomáš), Hrubeš.

Staré Splavy – Raspenava 2:0 (1:0)
Od 1. minuty byla hra rozháraná na obou stranách, čemuž již od začátku nepomohli ani sudí, kteří svým nejistým a někdy nesmyslným posuzováním situací ke kvalitě utkání nepřispěli. Domácí se dostávali do šancí jen díky standardním situacím, zatímco Raspenavští hráli pouze po vápno a jejich šance byly v zárodku brzděny kouskováním hry – fauly na domácí obránce nebo odmávaným postavením mimo hru. Po dvou neodpískaných pokutových kopech ve prospěch hostů a neuznání gólu pro ofsajd, přišel ve 44. minutě gól domácích po nařízeném nepřímém kopu po faulu ve vápně.
Druhý poločas začal stejně jako ten první, přičemž domácí si pohodlně střežili svůj náskok dlouhým nakopáváním balónů před vápno hostů. Hosté poté vrhli síly do útoku, ale nebylo jim to nic platné.
V 76. po standardní situaci a závaru před brankou přidali domácí druhý gól, na který hosté odpověděli rychlým kontrem Lukáše Koprnického, který však nezakončil do branky.
Branky: 44. Líbal, 76. Jantač. Rozhodčí: P. Blaschke, ŽK: 3:4. Diváků: 60. Raspenava: Urban – Burgr, Mleziva, J. Koprnický, Pikous st. – L. Koprnický, Resl, Michal Zeman, Meneghel (54. Balog) – Pikous ml., Martin Zeman.

Bílý Kostel – Bulovka 3:2 (2:1)
Ve vyrovnaném a tvrdém utkání se bojovalo o každý míč. Domácí vytěžili víc ze svých šancí a v 10. minutě skóroval jejich Strnad hlavou po rohu. Hosté za pět minut srovnali trestným kopem Smolného. Po půlhodině hry hosté faulovali ve vápně a z penalty dostal domácí do vedení opět Strnad. Ve druhé půli domácí R. Galbavý nejprve nastřelil tyč a po deseti minutách se zaměřil již přesně. Vedení o dvě branky Kostel udržoval do samého závěru, kdy po nenápadné akci ještě duel zdramatizoval Ondřej Zajíček. Ale žádné velké nervy z toho pro domácí nebyly.
Branky: 10. a 32. z pen. Strnad, 67. R. Galbavý – 15. Smolný, 88. O. Zajíček. Rozhodčí: Švec, ŽK: 4:4. Diváků: 120. B. Kostel: P. Ulrich – Laibl, R. Galbavý, Chomout (60. Ďuriš), Strnad – F. Ulrich, Michálek (65. Janeček), Vitik, L. Janáček – Sedlmajer, M. Galbavý. Bulovka: M. Zajíček – Franc, Potoč, Lengál, Hanisch (46. Židuliak) – Zbořil, Michal Hýbl, Eimann, Smolný (80. Pavlů) – Milan Hýbl (65. O. Zajíček), Hofman.

Hrádek B – Sloup 3:1 (2:1)
Domácí měli celý zápas přesilovku, protože soupeř dorazil a hrál v deseti. Hosté dokázali skórovat jako první, když se Kašpar dostal na dostřel brány a přeloboval gólmana. Hrádecká juniorka se snažila
o kombinační hru, ale hosté
i přes svůj handicap dvakrát vystrašili Manharta v bráně. Za tři minuty napřáhl z trestného kopu Zelenka a bylo po střele k tyči srovnáno. Do poločasu stihli junioři jít konečně do vedení. A byl to opět Zelenka a opět z trestného kopu. Hrádek byl lepším týmem, ale využil toho jen Strnad, který využil dobré přihrávky Badiho.
Branky: 20. a 44. Zelenka, 62. Strnad – 17. Kašpar. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Hrádek: Manhart – Kokoš (54. Teolog), Kapras, Štěpek, Petružálek (46. Kyncl) – Badi, Bruner, Bobvoš, Zelenka – Svoboda (71. Mrázek), Strnad.

VTJ Rapid Liberec B – Zákupy 0:3 (0:3)
Již v 1. minutě mohli jít
v Harcově do vedení domácí, ale Jerieho šance skončila pouze rohem. Za hosty odpověděl střelou těsně nad Moravčík. Ještě jednou mohli vojáci vést, Šikýř však rovněž nezakončil. A pak během sedmi minut hosté třikrát udeřili. Nejprve se z přímáku přesně do vinglu trefil Březina
a pak se dvakrát radoval Jaroslav Štummer, vždy úplně sám před domácím gólmanem. Jednou po chybě obrany a podruhé po kombinaci se Serdelem. A z této ledové sprchy se už Liberečtí do konce utkání nedokázali vzpamatovat. Ještě do poločasu to sice zkoušel Martínek a po něm Šikýř, koncovka se ale nedařila. Ve druhé půli se dál snažili domácí vrátit do hry, k tomu ale potřebovali vstřelit gól. Několik slibných šancí k tomu měli, nic tam však nespadlo. Výrazně k tomu přispěl
i Kopřiva v brance hostů. V poslední minutě pak ještě trefil hostující Moravčík břevno.
Branky: 19. a 25. Jar. Štummer, 18. Březina. Rozhodčí: Šimůnek, ŽK: 2:1. Diváků: 30. VTJ Rapid: Martin – Martínek, Soukeník, Lukáč, Bárta (64. M. Proche) – Stuchlík – P. Proche, Rašín, Houdek – Jerie, Šikýř.

Ruprechtice – Jenišovice 2:1 (1:0)
V Doubí hraný zápas přinesl převahu Ruprechtic v poli, ale střelba byla málo povedená nebo končila na výborném Paštovi. Ten měl štěstí, když ho jednou zastoupilo břevno. Jeho spoluhráči několikrát zle provětrali defenzivu domácích, ale také jeho protějšek Vavřich zamezil úspěchům. Střelecké trápení ukončil pěknou střelou Průcha. Po změně stran si domácí prakticky celou dobu koledovali
o gól, protože jejich hra i přístup byly dost špatné, takže vše zachraňoval Vavřich. Po druhém gólu Průchy se zdálo být rozhodnuto, jenže hosté se dočkali pokutového kopu, z něhož snížili. Nic víc ale nestihli.
Branky: 32. a 81. Průcha – 85. Vavřich z pen. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 3:3. Diváků: 30. Ruprechtice: Vavřich – Škarýd, Rampáček, Zavoral, Kusebauch – Tichý (68. Cibulka), Koudelka, Průcha (86. Morávek), Vlach, Suchý – Dlabola (46. Antoš).

Hodkovice – Plavy 2:1 (1:0)
Domácí šli za výhrou zlepšenou bojovností a nasazením. Vedení jim zajistil po rohu hlavičkující Nevyhoštěný, ale hosté měli zejména ve druhé půli více ze hry a také na šance vyhráli 5:2. Navíc v 58. minutě nastřelili tyč a dočkali se vyrovnání po centru hlavou. Domácím hodně zatrnulo, ale protože měli víc štěstí
v koncovce, Pánek dal druhou branku po akci zleva. Jenže poté se zranil a domácí dohrávali v deseti. Naštěstí ale náskok uhájili a ubojovali.
Branky: 28. Nevyhoštěný, 86. Pánek – 78. Rimský. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Hodkovice: Kvapil – Kraus, Bouška, Nevyhoštěný, D. Košek – Dolobáč (33. Řepka), Pánek, Jáč, Matějka (66. Škopan) – Bolard, Bendák.

Rokytnice – Krásná Studánka 0:1 (0:1)
V dobrém a vyrovnaném zápase měla úvodní šanci Rokytnice, ale osamocený hráč po sólu ztroskotal na Vrábelovi. Oba celky se snažily o kombinační fotbal. Ve 37. minutě zahrávali hosté trestný kop
a Housa ho přes zeď posadil přesně do růžku branky. Domácí se nevzdávali a několikrát musel Studánku podržet brankář Vrábel, při jedné ze střel i s pomocí břevna a dvakrát na brankové čáře. Rokytnice v závěru posílala všechny míče do vápna a z toho pramenily nepříjemnosti pro defenzivu Studáneckých. Vše hosté ustáli a měli šanci k navýšení náskoku po Killarově střele z vápna a úniku Smoláka.
Branka: 37. Housa. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Kr. Studánka: Vrábel – Toman, Vajtr, Killar, Grepl – T. Faksa, Chmátal, Housa, Lang – Kahl (58. J. Hájek), Smolák (87. L. Faksa).

17. kolo: V. Hamry B – Zásada 2:1, Držkov – Pěnčín 1:1, Kokonín – Lučany 1:3, Žel. Brod B – Rovensko 1:0.

1. Pěnčín⋌ 15 12 2  1 57:9  38
2. Kr. Studánka⋌ 15 11 2  2 50:20 35
3. Ruprechtice⋌ 14  9 3  2 37:12 30
4. Rokytnice⋌ 15  9 1  5 27:16 28
5. Držkov⋌ 14  7 5  2 37:16 26
6. Zásada⋌ 15  7 0  8 31:39 21
7. Žel. Brod B ⋌ 15  6 2  7 24:32 20
8. V. Hamry B⋌ 14  5 4  5 29:29 19