Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Severýn: Nabídnout mohu zkušenosti a práci

Liberecký kraj - Okresní fotbal: Třetím kandidátem na post předsedy OFS Liberec je současný předseda

5.2.2013 3
SDÍLEJ:

Václav SeverýnFoto: archiv

Jméno Václav Severýn není pro fotbalovou veřejnost v našem okrese i za jeho hranicemi neznámé jméno. Proto je téměř zbytečné zmiňovat jeho kariéru rozhodčího, ve které to dotáhl až k pískání ve 2. lize s tím, že dostával i šanci na lajně 1. profesionální ligy. Nyní v ní pokračuje ve funkci delegáta.

Současně také věnoval velkou část svého života funkcionářské práci, kdy pracoval jako člen odvolací a revizní komise v nejvyšším orgánu ČMFS, pět let (2000 2005) byl členem výkonného výboru ČMFS (nyní FAČR). Ve výkonném výboru zastával funkci předsedy pro řízení soutěží v Čechách. Měl to štěstí, že byl v té době u nejlepších výsledků naší reprezentace, např. „21" získala titul ME ve Švýcarsku a reprezentace získala 3. místo na Mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku. Byla to éra Nedvědů, Kollerů, Čechů a Rosických.

Ale zpátky k jeho práci v našem kraji. Osm let vedl LKFS jako předseda. V současné době zastává funkci místopředsedy KFS a předsedy OFS v Liberci. Je jedním z tří kandidátů na post předsedy OFS Liberec.

Jste navržen některými oddíly opět na funkci předsedy OFS Liberec. Budete o tento post usilovat?

Budu se rozmýšlet na poslední chvíli. Nabídnout mohu zkušenosti a práci. Je to dost, anebo málo? Uvidíme. Ostatně, protože bych tento post obhajoval, tak jsem pro oddíly čitelný.

Na stejný post kandidují v současné době dva mladí a perspektivní adepti Emil Ubias a Jiří Kříž.

Oba znám velice dobře a, pokud to tak mohu říci, byl jsem u zrodu jejich kariéry rozhodčího.

No dobře. Řekněte, ve funkci předsedy OFS Liberec jste nyní byl pouze dva roky. Z jakého důvodu?

Z důvodu změny stanov a názvu organizace došlo ke zkrácení funkčního období na 2 roky, kdy valné hromady v OFS proběhnou do konce února, valné hromady v KFS do konce března a vše vyvrcholí 8. června tohoto roku valnou hromadou FAČR v Praze.

Co za tu dobu stihl výkonný výbor OFS s vámi v čele pro fotbal v okrese udělat?

Do funkce předsedy jsem spolu s členy výkonného výboru nastoupil v době, která pro fotbalové hnutí v okrese, ale i v celorepublikovém fotbale nebyla nejpříznivější. Mohl bych připomenout povodně, krach Sazky i nepříznivý vývoj v naší ekonomice. Ale každá doba s sebou nese nějaké překážky a nám se i přes to podařila spousta pozitivních věcí. Nemá cenu vysvětlovat všechny těžkosti při zřizování právní subjektivity při zakládání OFS a všech provozních věcí s tím spojených. V průběhu těchto událostí nám bohužel nečekaně zesnula dlouholetá sekretářka OFS. To byla rána. Jsem rád, že jsme při výběru nového člověka měli šťastnou ruku v podobě současné sekretářky našeho fotbalového svazu Riny Havlíčkové, která je spolehlivou osobou. S plnou odpovědností však musím říci, že nedoceněnou.

Nejvíce si cením toho, že se nám podařilo po povodních ve spolupráci s LKFS v čele s Miroslavem Peltou a MŠMT dát poškozená hřiště v našem okrese do provozuschopného stavu. Namátkou uvádím Novou Ves, Bílý Kostel, Vísku, Oldřichov, Machnín a další. Oproti jiným okresům jsme měli již pouze jedno škvárové hřiště ve Vesci. Dnes však jsou v této lokalitě započaty stavební práce a tento oddíl tak bude mít travnatou plochu s veškerým zázemím.

Dále je to výstavba umělé hrací plochy ve Frýdlantě. Nemohu však opomenout skutečnost, že zásluhu na těchto akcích mají také zastupitelé obcí a funkcionáři oddílů, kterým patří náš dík.

Pokud se podívám zpět, co se nám nedaří, pak je to dát dohromady strukturu mládežnických soutěží, neboť těchto družstev neustále ubývá. Proto jsme v ročníku 2012/2013 po dohodě s jabloneckým okresem dali dohromady družstva mladších a starších žáků, abychom zvýšili úroveň těchto soutěží.

V minulosti ani v současnosti nemáme problém s přípravkami, které jsme začali pořádat turnajovým způsobem. Pro ty nejmenší každoročně pořádáme o prázdninách fotbalový kemp se zaměřením na vylepšení fotbalových dovedností těchto našich budoucích nadějí. Letos jich bylo 26.

Co máte dál v plánu, pokud budete opět zvolen jako předseda OFS Liberec, a na co se chcete zaměřit?

Na zlepšení práce s rozhodčími. Bohužel v současné době je rozhodčích málo, což s sebou přináší logicky i nedostatek kvality. Až budeme mít kvantitu, můžeme se zaměřit i na kvalitu. To bude hlavní úkol pro novou komisi rozhodčích. Zlepšení vztahů mezi oddíly v okrese. Ve spolupráci s KFS a FAČR preferovat a umět finančně ocenit trenéry hlavně u mládežnických družstev. Pokud to finance opět dovolí, proplácet paušály rozhodčím.

Ustavit pracovní skupinu, která bude zpracovávat pro oddíly žádosti o investice a granty. Zavést soutěž slušnosti u družstev dospělých.

Jak se díváte na případné sloučení sportovně technické komise a disciplinární komise?

Pro člověka, který ví, jak to ve fotbale chodí, je tato alternativa nemyslitelná. Zdůrazňuji, že každá tato komise musí pracovat především nezávisle, tím pádem odděleně.

A co říkáte na své protikandidáty?

V případě jejich zvolení jim popřeji hodně zdaru v jejich práci a hlavně hodně peněz pro oddíly.

Co byste řekl na závěr?

Každý oddíl nás samozřejmě může hodnotit ze svého úhlu pohledu. Ale za sebe musím poděkovat našemu celému výkonnému výboru za jeho práci pro fotbal, a to na úkor jejich volného času. Fotbal musí mít člověk v srdci.

Autor: Miloslav Cihlář

5.2.2013 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Šerm - Liberec

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

EET. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Areál bývalé textilky Bytex v Chrastavě zmizí. Demolice potrvá tři měsíce

Chrastava – Bytex, Mykana, Bremi, Wassa. Rozlehlý areál bývalé textilky v Chrastavě v Nádražní ulici už vystřídal řadu jmen.

Záchranáři čekají, kdo je povede. O místo šéfa Záchranné služby má zájem 10 lidí

Liberec – Na nového ředitele čeká nejen krajská nemocnice Liberec, ale také krajská záchranka.

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Jak malují šimpanzi ze zoo?

Frýdlant – Nevšední výstavu maleb šesti šimpanzů ze ZOO Liberec hostí radnice ve Frýdlantu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení