Bičík, Gebre Selassie, Vácha, Breznaník, Štajner. To je osa týmu, který je po podzimu v tabulce první ligy na průběžném skvělém druhém místě, šest bodů za vedoucí pražskou Spartou. „Víme, jak to máme rozehrané a asi i to je důvod, proč zatím z našeho kádru nikdo neodešel. Přestupní termín je ale ještě dlouhý a stát se může hodně věcí,“ řekl po vítězství 5:2 nad druholigovým ústeckým celkem Lukáš Vácha. Rovněž v prvním přípravném utkání patřil mezi nejlepší hráče.

Jak vykročení do Tipsport zimní ligy v Děčíně hodnotíte?

Po týdenním soustředění jsme první přátelák zimní přípravy zvládli slušně, vypracovali jsme si několik šancí, dali pět branek. Utkání bylo slušné, něco jsme si zkusili, někteří hráči byli zranění, tak za ně zaskočili noví kluci z béčka a dorostu. Zvládli jsme to, myslím, že dobrý.

Stejně jako na podzim v lize jste předváděli útočný fotbal…

Nic nechceme měnit, dál budeme hrát náš styl. Trenér nám útočnou hru vtlouká do hlavy. Proti Ústí jsme si zkusili presink na útočné polovině, po zisku míče jsme si hned chtěli vypracovat šance a to se nám dařilo.

Baví vás útočná hra více?

Když máte míč pod kontrolou, je to vždy lepší. Ale chceme být zodpovědní i v obraně a ve hře směrem dozadu.

Naznačil vám trenér Šilhavý, na co se chce nyní zaměřit?

Chceme vyhrávat hlavně doma, protože to se nám na podzim moc nedařilo.

V létě se hovořilo o vašem odchodu do Francie. Co nyní?

Žádné informace nemám, o všechno se stará manažer. Já se zajímám o sebe, abych byl dobře připraven. Ničemu se nebráním, na druhou stranu nechci na nic tlačit.

Je motivací zůstat, že bude hrát Liberec o titul?

Má to svoji váhu. Určitě. Daří se nám, máme hodně bodů, herně nám to jde a byla by škoda se o ty přední příčky nepokusit. Je tady o co hrát.

Navíc máte dobrý los a na začátku dvakrát hrajete doma…

Máme Hradec Králové a Příbram u nich jsme vyhráli, doma bychom to měli potvrdit. Ani jeden z týmů ale nepřijede odevzdaný.