Po příjemném a vřelém přivítání od manželů Martínkových se synem Lukášem jsme vstoupili do pokoje, z něhož bylo vidět a cítit, že v něm pobývá fotbalista tělem i duší. Všechny věci umístěné v místnosti měly fotbalový podtext.

KRÁSNÁ SOUTĚŽ

„Do této soutěže jsme se přihlásili, protože je krásná a zajímavá,“ prozradil Ivo Martínek. „Věřili jsme tomu, že bychom zrovna my mohli vyhrát," dodal Martínek.

VÍTĚZNÁ FOTOGRAFIE. Lukáš zachycen při tréninku.

VÍTĚZNÁ FOTOGRAFIE. Lukáš zachycen při tréninku.

Manželka Alena přidala postřeh k vítězné fotografii. „Fotka je opravdu originální a přišla nám, že vystihuje emoce na hřišti. Fotku poslala do soutěže Lukášova sestra,“ upřesňuje Alena.

„Asi si koupím nové kopačky nebo míč," prozradil Lukáš, jak plánuje naložit s výhrou.

Zapojíte se v nejbližší době opět do nějaké soutěže? „Pokud nějaká znovu bude, tak se klidně zúčastníme," slíbil Ivo. „Jednou jsme už vyhráli soutěž, kterou pořádalo Radio Contact. Dostali jsme nějakou vstupenku," prozrazuje Ivo, který spolu s manželkou chodí povzbuzovat svého syna, ale zavítají také na A-tým Slovanu.

PRAVIDELNÍ FANOUŠCI

„Chodíme na áčko Liberce a rodiče chodí na moje turnaje," uvedl Lukáš, který zmínil, že se svým týmem vycestoval i do zahraničí. „Byli jsme ve Vídni, Hamburku, Düsseldorfu a v Polsku," dodal Lukáš.

Martínkovi přiznali, že Lukášovy výsledky ve škole nezajímají jen rodiče, ale také trenéry libereckého Slovanu. V případě, že by hráč nezvládal učivo, měl by omezené tréninky a zápasy. Lukáš má ovšem v plánu živit se jiným povoláním než fotbalem.

„Chtěl bych být sportovním komentátorem," přeje si mladý fotbalista. K této profesi stejně jako k profesionálnímu fotbalistovi vede ještě dlouhá a trnitá cesta. Nicméně Lukášovi přejeme, aby se mu dařilo nejen ve škole a na hřišti, ale aby naplnil svoji touhu být jednou „sporťákem.“