Liberec – Rynoltice pokračují ve velké jarní jízdě, i když se trápily se Cvikovem. Bílý Kostel zaváhal doma s Doubím, které spěchá ze spodních pater.

Rynoltice – Cvikov 2:1 (1:1)

Domácí vstoupili do zápasu dobře a z rychlého úniku se po narážečce prosadil Kopic. Ale hosté vystrčili růžky, když z trestného kopu z rohu vápna ranou na přední tyč srovnali. Po gólovce domácího Kotka soupeř dvakrát nebezpečně vystřelil. Do poločasu se hrálo mezi vápny a domácí herně nepřesvědčili. Ve druhé půli pomohlo domácím prostřídání a Zeidler zaměstnal gólmana hostů. Rynolticím pomohlo vyloučení hráče hostů a vytvořily si tlak, který byl bohužel jen po vápno. V 83. se domácí Černý protáhl mezi obránci a dostal Rynoltice do vedení. Mohlo být rozhodnuto za chvilku, kdy byl faulován Tomáš Vacek, jenže exekutor penalty Švarc selhal. Hosté vycítili šanci a bylo z toho ještě pořádné horko před Škopkovou bránou.

Branky: 7. Kopic, 83. Černý – 20. Vávra. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 3:3, ČK: 73. Coufal (C). Diváků: 110. Rynoltice: Škopek – Peřina, Švarc, M. Kotek, Hanzl – Jar. Vacek (54. Zeidler), Kopic, Pudil (61. Borsuk), Tvrzník (76. Karásek) – Černý, T. Vacek.

Hrádek – Ruprechtice 2:0 (1:0)

Souboj prvního s druhým se nesl v převaze domácích. Hosté hráli zataženě a čekali na brejky. Ve 3. minutě aktivnější domácí překopli zblízka Skrbkem, pak D. Holeček hlavičkoval vedle. O. Holečka vychytal Vavřich, ale po půl hodině byl krátký na koncovku O. Holečka. Domácí Švejkovský Vavřicha pěkně protáhl hlavičkou a při sólu stejného hráče vytěsnil střelu na břevno. Po přestávce opět v koncovce vyhořel domácí Skrbek a na druhé straně Rob nadvakrát zachraňoval při šanci Ruprechtic. Zápas ovlivnilo vyloučení hostujícího Pekaře za urážku spoluhráče. V přesilovce Švejkovský nastřelil tyč a Černohorský využil centr Janďury na 2:0. Ruprechtičtí hrozili z trestných kopů, ale ty z kopaček Průchy a Skalického cíl nenašly. V závěru již byla hra rozháraná a gól nepadl. Oba týmy přišly o hráče – Vinš s RZS opustil hřiště kvůli koleni, hostující Antoš má zlomené zápěstí.

Branky: 30. O. Holeček, 65. Černohorský. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:0, ČK: 60. Pekař (R). Diváků: 100. Hrádek: M. Rob – Brožík, D. Holeček, Vinš (69. Petružálek), Janďura (78. Antoš) – Breburda, O. Holeček, Černohorský, Hynek – Švejkovský, Skrbek (88. Zelenka). Ruprechtice: Vavřich – Škarýd (46. Javůrek), Pekař, Rampáček, Morávek – Hořák, Vrtal, Průcha, Šrajbr – Dlabola (59. Skalický), Antoš.

Stráž n. N. – Rovensko 2:3 (0:2)

Pětadvacet minut se hrálo jen na jednu branku – Rovenska. Domácí se dostali třikrát do 100% šance, ale dvakrát Drašner a Oberreiter gólmana Prokopce nepřekonali. Hostům se podařil první brejk a byl gólový. Hra se poté vyrovnala a šance byly na obou stranách, ale druhý brejk Rovenska znamenal vedení 2:0. Stráž hrála sice pěkný fotbal, ale stále neúčinný. Naopak soupeř předvedl další brejk a po něm hráč přehodil bezmocného Černého potřetí. Stráž šla do kolen a mohla být ráda, že další dva brejky góly neskončily. Domácí pak nastartovali dva využité rohové kopy, po nichž bylo 2:3. Posledních dvacet minut se hrálo opět jen na branku Rovenska, ale čekání na gól přerušil závěrečný hvizd.

Branky: 59. V. Jirsa, 65. Havlíček – 36. a 48. Koubek, 30. Valentin. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 3:3. Diváků: 50. Stráž: Černý – T. Drašner, Oberreiter, Landa, Michalík – Horáček, J. Jirsa, Kraus, Oplištil (87. Svoboda) – Havlíček, V. Jirsa.

Bílý Kostel – Doubí 1:2 (0:0)

Hosté Kostel zaskočili aktivní hrou a patřilo jim úvodních dvacet minut. Postupně se hra srovnala, ale gól nepadl. Hosté ve druhé půli zachytili rozehrávku a Kovařík je dostal do vedení. Dostali se do pohody a nastřelili ještě tyč. Domácí se přesto dočkali srovnání stavu

hlavičkou Vacka. Doubí vzápětí odpovědělo brejkem, který domácí zastavili faulem a z následného trestného kopu Kovařík přidal druhý úspěch. Bílý Kostel pak měl až do konce výhodu přesilovky, ale vše mu létalo kolem tyčí nebo pochytal pozorný Jirák.

Branky: 75. Vacek – 56. a 78. Kovařík. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 4:4, ČK: 74. Rydval (D). Diváků: 120. Bílý Kostel: Svoboda – J. Vacek, Libor Janáček, Chomout, Strnad – Fr. Ulrich, Daniel Ďuriš, Michálek, Resl – Tomáš Janáček, Jan Ďuriš (69. Sedlmajer). Doubí: Jirák – Kosiewicz, Suchomel, Kabát, T. Gruncl – Beneš, Bláha (77. Zeman), Novák, Kovařík (90. Salaba) – Rydval, Hájek.

Krásná Studánka – Stráž p. R. 0:3 (0:2)

Domácí v počátečním náporu nevyužili tři velké šance, když zblízka zklamali zejména Hájek a Grepl. Byli lepším týmem, ale trestný kop Kotka tečovala zeď a gólman Martin šel na druhou stranu – 0:1. Studánka měla dál převahu, která však končila před vápnem hostů. Po ztrátě míče domácí zálohy přišel trest a sólo Tomana na 0:2.

Po přestávce hráli domácí kombinačně dobře, jenže střely nebyly přesné a zakončovatelé málo důrazní. Platonický tlak hosté přežili a naopak po rychlém brejku přidali třetí branku. Krásná Studánka v závěru finišovala a šla za gólem, ale vzadu jí vznikala okénka a Stráž mohla náskok ještě několikrát navýšit.

Branky: 34. a 70. T. Cerman, 21. Kotek. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Krásná Studánka: Martin – Brada, Novák, Vajtr, Bendák – Grepl, Vondráček, Grujoski, Vojtíšek – T. Hájek (60. Toman), Javůrek.